Koniec nadziei

Piłkarze Górnika Wałbrzych zremisowali w Legionowie z miejscową Legionovią 1:1. Ten podział punktów powoduje, że nawet jeśli Widzew Łódź nie otrzyma licencji na grę w II lidze, to i tak wałbrzyszanie spadną do niższej klasy rozgrywkowej, bo nie mają już nawet matematycznych szans na awans na 16 miejsce w tabeli. Powodem tego jest niekorzystny bilans bezpośrednich meczów z Kotwicą Kołobrzeg.
W porównaniu do poprzedniego meczu ze Stalą Mielec (0:1) trener Jerzy Cyrak dokonał jednej zmiany – powracający po pauzie za nadmiar żółtych kartek Mateusz Sawicki zastąpił Dominika Radziemskiego. Mecz się zaczął fatalnie dla piłkarzy Roberta Pevnika – w 4 min. Paweł Waśków faulował przed polem karnym wychodzącego na czystą pozycję Marcina Orłowskiego, za co bramkarz gospodarzy otrzymał czerwoną kartkę. Dzięki tej sytuacji wałbrzyszanie osiągnęli przewagę praktycznie na całe spotkanie. W 24 min. po niezłej akcji w pole karne wpadł Marcin Orłowski, oddając mocny strzał, niestety został zablokowany przez obronę. Sześć minut później świetną okazję na otworzenie wyniku miał Rafał Figiel, niestety huknął tylko w poprzeczkę.
W przerwie za Damiana Lenkiewicza na boisko wszedł Kamil Śmiałowski. Początek drugiej połowy, mimo dalszej dominacji biało – niebieskich, był dosyć przeciętny, nie było żadnych ciekawych sytuacji z obu stron. W końcu w 69 min. z rzutu wolnego uderzył Michał Oświęcimka, jego strzał obronił Mikołaj Smyłek, ale z dobitką zdążył Kamil Śmiałowski, który otworzył wynik spotkania. Po golu goście mieli jeszcze większą przewagę, jednak nie potrafił stworzyć kolejnej stuprocentowej sytuacji, co się potem zemściło. W 86 min. w przypadkowej akcji do wyrównania doprowadził Szymon Lewicki, przez co odebrał wałbrzyszanom szanse na pierwsze zwycięstwo wyjazdowe w tym sezonie. Pod koniec spotkania jeszcze piłkarze Jerzego Cyraka próbowali zdobyć zwycięskiego gola, jednak nic z tego nie wyszło. Ostatecznie Górnik Wałbrzych zremisował w Legionowie 1:1 co przesądziło o degradacji wałbrzyszan z II ligi.
W ostatniej kolejce biało – niebiescy zagrają na własnym stadionie z Okocimskim Brzesko. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 7 czerwca o godz. 16:00.

Legionovia Legionowo – Górnik Wałbrzych 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Śmiałowski (69), 1:1 Lewicki (86). Czerwona kartka: Paweł Wasków (4, za faul). Sędziował: Sławomir Smaczny (Bytom). Widzów: 200.
Legionovia: (skład wyjściowy) Waśków – Goliński, Grudniewski, Menzel, Wieczorek – Tlaga, Krljanovič, Milewski, Czapa, Wolski – Lewicki.
Górnik: Czapla – D. Michalak, Tyktor, Cichocki, Sawicki (72 Radziemski) – Oświęcimka, Bronisławski, Wepa, Figiel – Orłowski, Lenkiewicz (46 Śmiałowski).