Wałbrzych ma ekstraklasę!

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych, na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek I ligi, wywalczyły awans do ekstraklasy. W sobotę wałbrzyszanki rozgromiły w Lublinie miejscowy Widok aż 5:0 i po zaledwie jednym sezonie gry na zapleczu ekstraklasy przebiły się do krajowej elity!
azs pwsz bielawa
Akademiczki pojechały do Lublina po zwycięstwo, które – bez oglądania się na rywalki – gwarantowało im awans do ekstraklasy. Trener Marcin Gryka zabrał na to spotkanie kontuzjowane Miłek i Bosacką, ale nie znalazły się w wyjściowym składzie, który tworzyły: Antończyk – Pluta, Konopka, Botor, Kowalewska, Mesjasz, Brzeska, Borkowska, Lizoń, Wacławczyk, Gonzalez.
Z powodu ulewy i konieczności zmiany boiska, mecz rozpoczął się z kilkunastominutowym opóźnieniem, co jednak nie wpłynęło na postawę śrubujących rekord wałbrzyszanek. I już w 6 minucie pierwszego gola zdobyła Mesjasz, która trafiła do siatki Widoku po dośrodkowaniu Brzeskiej z rzutu rożnego. Po niespełna pół godzinie gry było już 2:0 dla AZS PWSZ, po tym jak w 28 min. Lizoń strzałem z dystansu pokonała lubelską bramkarkę. A tuż przed przerwą gola „do szatni” zdobyła po rzucie wolnym Brzeska. Po zmianie stron ponownie piłkę w siatce gospodyń umieściła Brzeska, a wynik na 5:0 ustaliła Pluta. W końcówce spotkania trener Marcin Gryka wprowadził do gry zmienniczki, a po końcowym gwizdku polały się szampany i łzy szczęścia.

2.         Rolnik Biedrzychowice                     17        41        62-15
3.         AZS UJ Kraków                                 17        40        54-12
4.         KKS Bogdańczowice                         17        27        20-19
5.         Sokół Kolbuszowa Dolna                  17        19        15-19
6.         Gol Częstochowa                               17        19        16-20
7.         Korona Łaszczów                              17        15        12-38
8.         Widok Lublin                                     17        13        15-47
9.         MUKS Tomaszów Mazowiecki         17        12        12-50
10.       Wanda Kraków                                  17        9          11-36