Zdobyli Wrześnię

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali w pierwszym meczu ćwierćfinałowym we Wrześni z miejscowym Krispolem 3:2. Dzięki temu wałbrzyszanie prowadzą 1:0 w walce o półfinał – rywalizacja trwa do 3 zwycięstw.
Victoria rozpoczęła mecz w składzie: Fijałek, Olszewski, Kaczmarek, Filipiak, Zieliński, Krulicki oraz Mihułka jako libero. W pierwszym secie podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka prowadzili 12:11, ale potem zaczęli grać słabiej, przez co przegrali 18:25. W II partii siatkarze z Dolnego Śląska ani razu nie byli na prowadzeniu, grali równie źle jak pod koniec pierwszego seta i przegrali 22:25. Trzecia odsłona była na początku wyrównana i był wynik 6:6, ale w końcu do głosu doszła Victoria, która aż do piłki setowej grała bardzo dobrze i wygrała III seta 25:15. W IV części meczu wałbrzyszanie grali równie dobrze jak w poprzedniej, od początku do końca, wygrywając 25:17. W tie-breaku nasi zawodnicy przegrywali już 7:10, ale zdążyli odrobić straty, dzięki czemu ostatecznie wygrali ostatniego seta 15:13 i cały mecz 3:2.
Następny mecz z Krispolem Września odbędzie się w poniedziałek, 20 kwietnia w hali Aqua-Zdrój.