Wystarczyła I kwarta

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych pokonali Albę Chorzów 98:81 w drugiej serii spotkań o awans do I ligi. Mecz rozstrzygnęła I kwarta, którą Górnik wygrał aż 38:16!
Spotkanie znakomicie otworzył Bartłomiej Ratajczak, który zdobył 7 pierwszych punktów dla Górnika. Goście w 5 min. doprowadzili do stanu 12:11, ale szalejący Ratajczak (15 pkt. w I kwarcie, 27 w meczu), wsparty w ataku przez Piotra Niedźwiedzkiego, Rafała Glapińskiego, a potem także przez pozostałych wałbrzyszan, błyskawicznie budował przewagę, która – wraz z syreną kończącą pierwsze 10 minut spotkania – wynosiła już 22 pkt.!
– Przestrzegałem w przerwie swoich zawodników, by ich ta I kwarta zbytnio nie rozkojarzyła. Niestety, w drugiej kwarcie rywale rzucili nam aż 27 pkt. – relacjonuje Arkadiusz Chlebda, trener Górnika.
Jego podopieczni jednak do końca spotkania kontrolowali grę i wynik, a ich przewaga oscylowała w okolicach 10 pkt. W końcówce na parkiecie pojawili się zmiennicy, a przewaga jeszcze wzrosła. Do kosza – po raz pierwszy w II lidze – trafił także Łukasz Kołaczyński.
– Cieszę się i z wyniku, i z gry. Zwłaszcza w ofensywie ostatnio nasi gracze zaskakują znakomitą skutecznością. Przed nami jednak jeszcze wiele trudnych spotkań, w których zrobimy wszystko, by zająć I miejsce i wywalczyć bezpośredni awans do I ligi – dodał Arkadiusz Chlebda.
W kolejnej serii spotkań – 28 lutego o godz. 17.30 – Górnik zagra na wyjeździe z KKS Mickiewicz Romus Katowice.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych – Alba Chorzów 98:81 (38:16, 17:27, 18:20, 25:18)
Górnik: Ratajczak 27, Niedźwiedzki 18, Niesobski 14, Józefowicz 12, Glapiński 11, Suchodolski 4, Stochmiałek 4, Rzeszowski 3,  Adranowicz 3, Kołaczyński 2, Iwański 0, Krzymiński 0.