Lekcja od uczniów

SMS PZPS Spała pokonał w Wałbrzychu Victorię PWSZ 3:0 w kolejnym meczu o mistrzostwo I ligi siatkarzy. Porażka znów zepchnęła wałbrzyszan z podium.
Mecz trzeciej (Victoria PWSZ) z czwarta drużyną I ligi (SMS) mógł dać wałbrzyszanom – przy zwycięstwie za 3 pkt. i jednoczesnej porażce Ślepska z Rzeczycy minimum 1:3 – awans na pozycję wicelidera. Trener Krzysztof Janczak desygnował do gry szóstkę: Fijałek, Olczyk, Zieliński, Kaczmarek, Krulicki, Karpiewski oraz Mihułkę jako libero i rozpoczęła się zacięta walka. SMS prowadził w I secie przy obu przerwach technicznych różnicą 2 pkt., a w decydującym momencie meczu zwiększył dystans i wygrał 25:21. Skuteczniejsza zagrywka i szczelniejszy blok szkolnej ekipy pozwoliły jej wygrać także dwie kolejne partie 25:22 i 26:24, choć w obu podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka także mogli przechylić szalę na swoją korzyść.
W następnym meczu – 7 marca – Victoria PWSZ zagra w Szczecinie z Espadonem.