https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

The World Games w Wałbrzychu i Jedlinie-Zdroju?

Do Wałbrzycha i Jedliny-Zdroju przyjechał na wizytację prezydent Międzynarodowej Federacji Petanque Claude Azema. Przyjazd prezydenta związany był z faktem oficjalnego zgłoszenia obu miast do organizacji zawodów petanque w ramach The World Games 2017, których gospodarzem jest Wrocław.
azema_jedlina
Prezydent Claude Azema, któremu towarzyszyli prezes Polskiej Federacji Petanque Jan Neugebauer oraz wiceprezes PFP David Norraud, spotkał się z gospodarzami obu miast: Prezydentem Romanem Szełemejem i Burmistrzem Leszkiem Orplem, w których gra w bule jest bardzo popularna, w celu zapoznania się z zapleczem sportowym i hotelowym oraz przedstawienia warunków organizacji imprezy. Podczas pierwszego dnia pobytu zaprezentowana została baza hotelowa w Wałbrzychu (m.in. Aqua-Zdrój, Zamek Książ). Natomiast drugiego dnia delegacja odwiedziła jedlińskie obiekty do gry w petanque.
Przyznanie Wałbrzychowi i Jedlinie organizacji jednej z dyscyplin The World Games byłoby dużym wydarzeniem sportowo-gospodarczym dla Aglomeracji Wałbrzyskiej.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj