Rezerwy przegrały w Siechnicach

Występujący w III lidze, drugi zespół koszykarzy Górnika Trans.eu Invest Park Wałbrzych, przegrał w Siechnicach z tamtejszym KKS-em 86:89. Była to trzecia porażka wałbrzyszan, którzy mają na koncie także dwa zwycięstwa.

Spotkanie w Siechnicach było wyrównane i zacięte, a prowadzenie wielokrotnie przechodziło z rąk do rąk. Po dwóch kwartach wygrywał „młody” Górnik 47:44, ale w III ćwiartce agresywna gra gospodarzy pozwoliła im odzyskać prowadzenie. Zapłacili za to w ostatnich 10 minutach spotkania, kiedy kolejni gracze KKS-u musieli opuszczać parkiet z powodu wyczerpania limitu przewinień. Dzięki rzutom wolnym wałbrzyszanie w ostatniej minucie zdołali doprowadzić do remisu 86:86, lecz miejscowi, po czasie na żądanie trenera, skutecznie rozegrali ostatnią akcję, kończąc ją celny rzutem za 3 pkt. w wykonaniu Michała Chalusiaka.
Po 5 kolejkach wyniki spotkań Górnika Trans.eu Invest Park Wałbrzych wyglądają następująco: SMK Lubin 62:54, Maximus Kąty Wrocławskie 71:77, Turów Zgorzelec 79:77, KK Oleśnica 62:76, KKS Siechnice 86:89.