Zdominowali tablice

Koszykarze Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych nie schodzą ze ścieżki zwycięstw. W sobotę podopieczni trenera Arkadiusza Chlebdy pokonali w Rawiczu Rawię 89:71, a kluczem do sukcesu była dominacja na tablicach.
Beniaminek z Wałbrzycha, który – jako lider grupy D – jechał do Rawicza w roli faworyta, nie sprawił zawodu swoim sympatykom.
– Wynik nie odzwierciedla walki na parkiecie i – spoglądając na suche statystyki – można mieć wrażenie, że był to spacerek. Nic bardziej mylnego! To był mecz walki, ale – prawdę mówiąc – pod naszą delikatną kontrolą. Rywal nie odpuszczał, jednak nasza zespołowa gra ostudziła przeciwnika. Fantastyczna gra na tablicy naszych wysokich oraz dobra skuteczność pozwoliły nam wygrać to spotkanie – powiedział nam Rafał Glapiński, rozgrywający Górnika.
Koszykarze z Wałbrzycha mecz zakończyli z 47 zbiórkami (22 w ataku i 25 w obronie), co przy 18 zbiórkach Rawii (7/11) stanowi różnicę klasy. Dzięki temu mogli kontrolować grę i wynik we wszystkich kwartach, choć do połowy II ćwiartki przewaga biało – niebieskich oscylowała w granicach 5 oczek. W 15 minucie meczu było jeszcze tylko 32:28, ale cztery kolejne minuty, wygrane przez gości 11:0, pozwoliły im zejść na długą przerwę z solidną zaliczką na drugą połowę (13 pkt.). Po zmianie stron wałbrzyszanie utrzymywali kilkunastopunktową przewagę, a w 34 min., po serii udanych akcji obronnych i ofensywnych, zwiększyli różnicę do 26 punktów (76:50) co definitywnie rozstrzygnęło losy meczu.
Kolejnym rywalem Górnika będzie 25 października Obra Kościan. Początek meczu w hali Aqua Zdrój w Wałbrzychu o godz. 19.00.

Rawia Rawag Rawicz – Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 71:89 (20:24, 10:19, 17:21, 24:25)
Górnik: Niesobski 18 (4×3), Niedźwiedzki 16 (11 zb.), Iwański 11 (13 zb.), Glapiński 10 (1×3), Józefowicz 9 (3×3) oraz Myślak 10 (2×3), Ratajczak 7, Rzeszowski 3, Suchodolski 3 (1), Krzymiński 2.