https://db2010.pl GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Jeszcze Wiejska, potem Husarska

Tegoroczna jesień okazała się szczęśliwą porą roku dla rodzin oczekujących w Wałbrzychu na nowe mieszkania. W pierwszych dniach września, w ramach programu „Nasz nowy dom”, 19 rodzin wprowadziło się do składającego się z dwóch klatek budynku przy ul. Staszica 10-12 na Nowym Mieście, a pod koniec tego miesiąca klucze do mieszkań odebrało 110 rodzin czterech 3-piętrowych bloków przy ul. Jana Pawła II na Podzamczu.
Nowi podzamczanie
 
 
 
 
 
 
W drugim ze wspomnianych miejsc kończą się przeprowadzki, głównie młodych rodzin, które teraz urządzają sobie wymarzone lokum. Nowe lokale mają m.in. w pełni wyposażone łazienki, toalety i kuchnie, wykończone podłogi, pomalowano w nich ściany i sufity.
– To nie jest stan deweloperski, są w pełni gotowe do zamieszkania. Wszyscy otrzymali takie lokale, jakich oczekiwali. Np. do mieszkań jednopokojowych wprowadzają się głównie osoby samotne, a lokale na parterze zajmują m.in. osoby niepełnosprawne, którym umożliwiono wjazd wózkami – podkreślił prezydent Wałbrzycha dr Roman Szełemej.
Tętni życiem plac zabaw wewnątrz budynków, zagęszcza się też tutejszy parking. Ten rejon ul. Jana Pawła II, to swoista enklawa wśród starszych o 30 lat pozostałych budynków największego wałbrzyskiego osiedla.
– Pod koniec października lub w pierwszych dniach listopada, przekazanych zostanie kolejnych 80 mieszkań przy ul. Wiejskiej na Białym Kamieniu. Tym samym w ciągu jedenastu miesięcy oddanych będzie 220 nowych mieszkań. A trzeba dodać, że stale remontujemy mieszkania socjalne i komunalne. W sumie więc w tym roku nasze miasto wzbogaci się o około 300 mieszkań – poinformował prezydent.
Na wiosnę przyszłego roku, jak zaznaczył prezydent, rozpoczną się prace budowlane przy innej podzamczańskiej ulicy – Husarskiej, gdzie w przyszłości zamieszkają m.in. młode rodziny z dziećmi i osoby w wieku senioralnym.
Andrzej Basiński

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty