https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Uwaga! Zmiany w ruchu

Od 24 września na skrzyżowaniu ulic Prusa i Młynarskiej w Świebodzicach przywrócona została pierwotna organizacja ruchu. Oznacza to, że pierwszeństwo przejazdu na tej krzyżówce znów posiadają kierowcy poruszający się z Rynku w kierunku ul. Szkolnej.
zmiana w ruchu
Wprowadzenie nowej organizacji ruchu, po zakończeniu rewitalizacji Rynku i przyległych ulic, miało na celu zmniejszenie zagrożenia drogowego poprzez redukcję prędkości poruszających się pojazdów. Pomimo tego, niektórzy użytkownicy drogi wciąż jeździli „na pamięć”. Obecna zmiana, czyli powrót do stanu sprzed rewitalizacji, jest spowodowana wieloma prośbami i apelami mieszkańców, którzy argumentowali, że wprowadzenie na skrzyżowaniu Prusa – Młynarska pierwszeństwa przejazdu dla pojazdów jadących ul. Młynarską, utrudnia ruch i powoduje zagrożenie z uwagi na zasłaniające widoczność pojazdy, zatrzymujące się wzdłuż krawędzi tejże ulicy, a także może być kłopotliwe zimą, gdy jadące z góry auta będą musiały hamować na śliskiej nawierzchni. W rezultacie tych opinii, wsłuchując się w głos mieszkańców, burmistrz Świebodzic Bogdan Kożuchowicz zadecydował o przywróceniu organizacji ruchu drogowego sprzed rewitalizacji.
– W związku ze zmianą prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku – apeluje Tomasz Merchut, p. o. rzecznika prasowego Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
(RED)

REKLAMA