https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Festiwal Krystyny Jandy

Uzdrowisko Szczawno-Jedlina S.A. oraz Teatr Zdrojowy w Szczawnie-Zdroju zapraszają na Festiwal Krystyny Jandy. W dniach 18 – 21 września widzowie zobaczą 4 spektakle w znakomitej obsadzie.
 
janda
 
 
 
 
 
W ramach Festiwalu Krystyny Jandy zaprezentowane zostaną cztery spektakle:
18 września .„Shirley Valentine” – czas trwania: 145 minut, jedna przerwa; obsada: Krystyna Janda.
Shirley Valentine, która kiedyś miała marzenia (chciała zostać stewardessą!), od lat wiedzie życie kury domowej i żony. Wspomina, przygotowując obiad i popijając wino. Nie ma jednak dość odwagi, by zacząć realizować swoje dawne marzenia. Aż pewnego dnia… Krystyna Janda jako kura domowa?!!! To całkiem możliwe… ale nie do końca.
19 września „Chodź ze mną do łóżka” z Sonią Bohosiewicz
Opowieść o kobiecie, która znajdując się z sytuacji ekstremalnej mówi między innymi: „Nie wierzy mi pan? Wie pan co? Zróbmy tak: pan mnie uruchomi, a ja dam panu wszystko. Wiem, że nie można kochać na zawołanie, ale nam to się uda. To uczciwa propozycja. Wstanę, wezmę prysznic, a potem będę już tylko pana. Będę na każde zawołanie, będzie pan mógł robić ze mną wszystko…
20 września „Czerwony Kapturek” – czas trwania: 50 minut (bez przerwy), obsada: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Agata Sasinowska, Bartłomiej Magdziarz, Jarosław Sacharski.
„Czerwony Kapturek” to powszechnie znana bajka w niezwykle zabawnym opracowaniu Jana Brzechwy. Realizacja Grupy Dochodzeniowej stawia na młodych, uzdolnionych wokalnie aktorów, którzy postanowili opowiedzieć ją po swojemu, wracając do czasów własnego dzieciństwa i kultowego winylowego wydania bajki z narracją Ireny Kwiatkowskiej. W ten sposób młodzi artyści chcą wciągnąć w teatralną przygodę nie tylko najmłodszych widzów, ale także ich rodziców, wujków, ciocie oraz całe rodziny.
21 września „Kobiety w sytuacji krytycznej” – czas trwania spektaklu: 75 minut (bez przerwy), obsada: Dorota Pomykała, Joanna Pokojska, Małgorzata Zajączkowska, Maria Seweryn, Lidia Stanisławska oraz Janusz Bogacki.
Przyszła panna młoda, wyczerpana młoda matka, samotna wdowa, porzucona przez męża zapalczywa hodowczyni kaktusów i piosenkarka…  Jak to często w życiu bywa, tak i tu wszystko wychodzi na opak: panna młoda tuż przed wygłoszeniem małżeńskiej przysięgi próbuje sama siebie przekonać, że kocha przyszłego męża. Im dalej w las tym wyraźniej widać, że bohaterka ani trochę nie wie czego chce. Wychodzi za mąż, bo tak wypada, bo już zamówiono dania na przyjęcie i wybrano bukiet kwiatów. Ze zdumieniem odkrywa, że nawet zapach przyszłego małżonka ją drażni. Nie rozumie tylko czemu nie dostrzegła tego wcześniej. Pierwsza z kobiet całymi dniami siedzi zamknięta w domu z dwójką „ukochanych dzieci”. W wolnych chwilach czyta kolorową prasę dla gospodyń domowych. Jest naszpikowana frazesami żywcem z tej prasy wyjętymi. Uważa się za dobrą matkę , dobrą żonę i gospodynię. Żałuje, że nie ma czasu na uprawianie jogi, aby być jeszcze bardziej perfect. Szybko okazuje się, że tak naprawdę jest zupełnie załamaną kobietą, siedzącą w pustym domu, która czasem ma zamiar udusić swoje „słodkie dzieci”. Niestety znikąd nie widać pomocy. Porzucona przez męża Muszka namiętnie hoduje kaktusy. Wygłasza długie monologi na temat kaktusów. Pod tym abstrakcyjnym tematem ukrywa się jej samotność i nadciągające wraz ze starością zdziwaczenie. Pięć monologów i pięć różnych głosów, w których Murray-Smith przełamuje stereotypowy obraz współczesnej kobiety, ukazując Jej prawdziwe, często tragikomiczne, choć i wzruszające oblicze.
Bilety na spektakle są do nabycia w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju (tel. 74 840 24 45).
(RED)

REKLAMA

REKLAMA