https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Miting z olimpijczykami

Około 200 zawodników ze szkół podstawowych i gimnazjów z Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Żarowa, Łagiewnik, Strzelina, Bystrzycy Kłodzkiej rywalizowało w Grand Prix Dolnego Śląska w lekkiej atletyce.
 
Zawody zostały zorganizowane przez: Szkolny Związek Sportowy Dolny Śląsk we Wrocławiu, Dolnośląski Związek Lekkiej Atletyki, LKS Górnik Wałbrzych oraz Gminę Wałbrzych.
lekka atletyka
– Była to pierwsza tej rangi impreza, zorganizowana na stadionie lekkoatletycznym przy Zespole Szkół Integracyjnych przy ul. Palisadowej 48 w Wałbrzychu, który wiosną tego rok u otworzył minister sportu Andrzej Biernat – mówi Stanisław Grędziński, prezes LKS Górnik i były olimpijczyk, który u boku innych wałbrzyskich uczestników letnich igrzysk olimpijskich: Urszuli Włodarczyk (wielobój) i Romana Magdziarczyka (chód sportowy). – W zawodach wzięło udział ok. 200 dziewcząt i chłopców z klas IV – VI szkół podstawowych i I gimnazjalnych. Rozegranych zostało 6 konkurencji: biegi na 60 m, 600 m i 1000 m; rzut piłeczką palantową i kulą, a także skok w dal. Poziom w niektórych grupach był niski, bo dzieci z klas czwartych były słabo przygotowane. Ale za to bardzo wysoki w poziom prezentowali uczestnicy konkurencji biegowych oraz w skoku w dal dziewcząt, o czym świadczą wyniki powyżej 4 metrów. Widać było podczas tych zawodów, że tam gdzie jest prowadzone systematycznie szkolenie, to dzieci osiągają dobre wyniki. Na tym tle bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie z Wałbrzycha, szczególnie ze szkół podstawowych nr 21 i 26, którzy zajęli bardzo dużo pierwszych miejsc. A na 17 października planujemy kolejne zawody z cyklu „Mały mistrz szkół podstawowych”.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj