https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mamy wicelidera!

Piłkarki nożne AZS PWSZ Wałbrzych pokonały Koronę Łaszczów 4:0 i awansowały na 2 miejsce w tabeli grupy południowej I ligi. W kolejnym meczu nasze akademiczki zagrają w Tomaszowie Mazowieckim z MUKS.
azs pwsz korona
 
W sobotnie popołudnie drużyna AZS PWSZ Wałbrzych bez większych kłopotów i po bardzo dobrej grze odprawiła z bagażem czterech goli rywalki spod białoruskiej granicy – zespół ŁKS Korona Łaszczów.
– Już 1 minuta przyniosła nam gola, kiedy to rajd Aleksandry Bosackiej i jej znakomite dośrodkowanie z najbliższej odległości zamieniła na gola Karolina Borkowska – relacjonuje Marcin Gryka, trener AZS PWSZ Wałbrzych. – Kilka minut później, po pięknym podaniu Katarzyny Brzeskiej, ponownie Borkowska znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką, ale tym razem trafiła w boczną siatkę. W 19 min. powinno być 2:0, kiedy to Nikola Pełechata idealnie wyłożyła piłkę w polu karnym Bosackiej, ale ta – pozbawiona krycia oraz mając dużo czasu i miejsca – niestety minimalnie przestrzeliła. Z kolei w 38 min. Klaudia Miłek zakręciła obroną i podała do Nikoli Pełechaty, a ta ładnie uderzyła pod poprzeczkę i było już 2:0. W tej części meczu przyjezdne ani razu nie oddały groźniejszego strzału na bramkę Darii Antończyk, a wszelkie próby gości były zazwyczaj zażegnywane przez pewnie grające środkowe obrończynie: Edytę Botor i Magdalenę Konopkę. Druga połowa zaczęła się od mocnego uderzenia naszego zespołu. Już w 50 min. cieszyliśmy się z trzeciego gola, po tym jak Klaudia Miłek dobiła mocny strzał Brzeskiej. Osiem minut później mógł paść gol meczu, gdy po dośrodkowaniu Kamili Okoń piłkę głową zgrała Emilia Wandolska, a nadbiegająca Brzeska huknęła z pierwszej piłki, ale – niestety – niecelnie. W 72 min. jedyny poważny błąd naszej defensywy mógł zakończyć się golem dla Korony, ale napastniczka z Łaszczowa przegrała pojedynek jeden na jeden z Antończyk. Następnie dwie bardzo dogodne sytuacje miała Kamila Pryk, ale  80 i 82 min. górą była bramkarka przyjezdnych. Jednak w 83 min. rajd Kamili Okoń nieprzepisowo zatrzymała obrończyni i sędzia podyktowała rzut karny. Do wykonania jedenastki desygnowałem Darię Antończyk, która silnym strzałem obok słupka ustaliła wynik na 4:0. Chwilę później Okoń jeszcze raz zatrudniła bramkarkę strzałem z linii pola karnego, ale wynik już nie uległ zmianie i nasz zespół – jak najbardziej zasłużenie, a w dodatku w bardzo dobrym stylu – zdobył komplet punktów.
 
Wyniki 4 kolejki:
Widok Lublin – KKS Bogdańczowice 0:1
Wanda Kraków – MUKS Tomaszów Mazowiecki 0:2
AZS PWSZ Wałbrzych – Korona Łaszczów 4:0
Rolnik Biedrzychowice – Sokół Kolbuszowa Dolna 2:1
AZS UJ Kraków – Gol Częstochowa
 
1.         Rolnik Biedrzychowice                     4          10          15:7
2.         AZS PWSZ Wałbrzych                      4          7          9:6
3.         Gol Częstochowa                               2          6          5:0
4.         AZS UJ Kraków                                 3          5          12:6
5.         Widok Lublin                                     4          5          5:5
6.         MUKS Tomaszów Mazowiecki         4          5          5:7
7.         KKS Bogdańczowice                         3          4          2:7
8.         Sokół Kolbuszowa Dolna                  4          2          3:5
9.         Wanda Kraków                                  3          1          1:8
10.       Korona Łaszczów                              3          0          1:7
 
Kolejka 5 – 21 września
MUKS Tomaszów Mazowiecki – AZS PWSZ Wałbrzych
Sokół Kolbuszowa Dolna – AZS UJ Kraków
Korona Łaszczów – Rolnik Biedrzychowice
KKS Bogdańczowice – Wanda Kraków
Gol Częstochowa – Widok Lublin
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj