https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Bałagan na drogach

– Przez fatalne oznakowanie remontowanej ul. Reymonta w Boguszowie Gorcach, właściciele sklepów i firm w tym rejonie pozbawieni są możliwości dostarczania towaru przez zewnętrznych dostawców – zaalarmowali naszą redakcję mieszkańcy tzw. pierwszych Kuźnic. Za to od 1 września ma zostać otwarty w obu kierunkach przejazd ulicami Zamkową i Poniatowskiego, co poprawi bezpieczeństwo w tym rejonie.
objazd kuznice
 
 
 
 
 
Przypomnijmy: przed tygodniem („Uwaga na objazdy” – DB 2010 nr 31/206 z 21 sierpnia) przestrzegaliśmy kierowców przejeżdżających przez Boguszów Gorce przed problemami związanymi z remontami dróg i – będącymi ich konsekwencją – objazdami. Pierwszy kłopot pojawił się na trasie z Czarnego Boru do Wałbrzycha boczną drogą przez dzielnice Boguszowa Gorc: Gorce, Stary Lesieniec i Kuźnice. W centrum Starego Lesieńca, na ul. Kosynierów, remontowany jest most na potoku Lesk. Przeprawa jest zamknięta, a ul. Poniatowskiego jest jednokierunkowa, więc do dziś nie ma tam przejazdu i trzeba wracać do Gorc i dalej – drogą wojewódzką – jechać przez Boguszów. Co gorsza, na skrzyżowaniu ulic Jasnej i Masalskiego w Gorcach drogowcy postawili tylko tablicę informującą o zamknięciu drogi, ale tabliczki wskazującej objazd już poskąpili… Po naszej interwencji sprawą zajął się Andrzej Lipiński, wicestarosta wałbrzyski.
– Od 1 września będzie nowa organizacja ruchu w tym miejscu: ulice Poniatowskiego i Zamkowa będą dwukierunkowe. Niestety, wcześniej gmina nie wyraziła zgody na takie rozwiązanie – tłumaczy wicestarosta.
Dużo poważniejszy problem dotknął właścicieli firm działających w dzielnicy nazywanej zwyczajowo pierwszymi Kuźnicami. Za sprawą remontu, ul. Reymonta została zamknięta i od strony wałbrzyskiego Sobięcina, i od tzw. drugich Kuźnic i Starego Lesieńca. Stawiający znaki drogowcy pozwolenia na wjazd udzielili tylko mieszkańcom, miejscowym firmom, obsłudze budowy, służbom miejskim oraz komunikacji publicznej, zapominając o dostawcach zewnętrznych…
– Wjazd samochodu dostawczego, który nie należy do mieszkańca tej dzielnicy, oznacza mandat i punkty karne. Tak właśnie w naszym kraju pomaga się przedsiębiorcom! Wypada nam zamknąć interes, albo towar taszczyć na plecach! Zresztą, goście też nie mogą do nas dojechać z tych samych powodów. Jakby tego było mało, prace prowadzone są, delikatnie mówiąc, niechlujnie. Przykład? Remontowane są chodniki, ale murki oporowe przy nich już nie, a przecież za chwilę tą drogą dzieci pójdą do szkoły – powiedział nam jeden z przedsiębiorców działających w pierwszych Kuźnicach.
O tym problemie również powiadomiliśmy wicestarostę.
– Objechałem wszystkie skrzyżowania w obrębie Kuźnic. Wszędzie są odpowiednie oznakowania i informacja kto może wjechać na zamkniętą ul. Reymonta. W mojej ocenie dostawcy zewnętrzni mogą korzystać z przejazdu, bo jest wyraźnie napisane, że ograniczenie nie dotyczy także firm. Ale być może straż miejska i policja w Boguszowie Gorcach inaczej interpretują ten zapis, ograniczając go do firm z Kuźnic. Dlatego niezwłocznie wyjaśnimy ten problem z tymi służbami – zapewnił nas Andrzej Lipiński.
Robert Radczak

REKLAMA

Kliknij tutaj