https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Uwaga na objazdy

Kierowcy przejeżdżający przez Boguszów – Gorce muszą się mieć na baczności. Remonty na drogach i objazdy sprawiają trudności w poruszaniu się po mieście i na mandaty za łamanie znaków zakazu.
 
stary lesieniec remont mostu
 
 
 
 
Wielu kierowców z Kamiennej Góry i Czarnego Boru do Wałbrzycha podróżuje boczną drogą, przez dzielnice Boguszowa Gorc: Gorce, Stary Lesieniec i Kuźnice. Tymczasem w środku Starego Lesieńca, na ul. Kosynierów, prowadzony jest remont mostu na Lesku i przejazdu w kierunku Kuźnic nie ma. W przeciwnym kierunku da się przejechać ulicami Zamkową i Poniatowskiego, ale ta druga, na odcinku od Kosynierów do Zamkowej, jest jednokierunkowa.
– Niestety, wielu kierowców nie zwraca uwagi na oznakowanie i pcha się pod prąd – poskarżyli się naszej redakcji mieszkańcy Starego Lesieńca. – W Gorcach, na skrzyżowaniu ul. Masalskiego i Jasnej stoi tablica ze znakiem informującym o zamknięciu drogi. Niestety, ktoś zapomniał powiesić tabliczki informującej o objeździe. I jak już kierowca dojedzie do zamkniętego mostu, to nie chce mu się wracać kilka kilometrów.
Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, wkrótce ma zostać wprowadzony ruch dwukierunkowy na ul. Poniatowskiego dla samochodów osobowych, co powinno rozwiązać problem. Na razie jednak kierowcy muszą liczyć się ze skutkami jazdy pod prąd, czyli z wysokimi mandatami i punktami karnymi.
Uważać trzeba także na objazd drogi z Kuźnic w kierunku wałbrzyskiego Sobięcina. Droga została zamknięta na odcinku od warsztatu samochodowego na ul. Żeromskiego do wiaduktu kolejowego na ul. Reymonta co powoduje, że nie można także wjechać od strony Kuźnic w ul. 1 Maja. Objazd jest tu jednak dobrze oznakowany i wiedzie od ul. Żeromskiego, przez ulicę Głowackiego do Kosynierów i Dworcowej.
– Tutaj też ma być robiony duży remont jezdni, połączony z wycinką drzew, budową chodników i wymianą oświetlenia. Ale po co było już zamykać wjazd w ul. 1 Maja, skoro na odcinku dojazdowym nic się nie dzieje? – pyta nasz Czytelnik.
(RAD)
 
Wkrótce kierowcy samochodów osobowych będą mogli skorzystać z objazdu ul. Poniatowskiego i Zamkową w Boguszowie Gorcach.

REKLAMA

Kliknij tutaj