https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Huzarski wygrał w Jaczkowie

W pełnym słońcu, w sierpniowe niedzielne południe na boisku w Jaczkowie w gminie Czarny Bór odbył się XII Festyn Sportu „Szukamy następców naszych olimpijczyków”. Były wyścigi kolarskie, mecze siatkarskie i piłkarskie oraz wiele innych atrakcji.
festynsportu14
 
 
Organizatorem imprezy, podobnie jak w latach ubiegłych, były: Rada Sołecka Jaczkowa, Ludowy Zespół Sportowy Joker Jaczków, jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaczkowie, Gmina Czarny Bór oraz Centrum Kultury. Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego – Cezary Przybylski.
Po godzinie 12.00 rozpoczęła się rywalizacja rowerowa w kilku kategoriach wiekowych. Najpierw w szranki na trasie stanęły dzieci z roczników 2008 i młodsze. Wspierane dopingiem swoich rodziców i krewnych wszystkie dotarły do mety. Następnie do konkurowania na jednośladach stawali coraz starsi. Wyczynowe kolarstwo rozpoczęło się od startów zawodników w kategorii żak, poprzez młodzików, juniorów młodszych, juniorki, po wieńczące zawody wyścigi w kategorii masters oraz dodatkowych kategoriach: masters niezrzeszony i masters kobiet. Podobnie jak w ubiegłym roku, na trasie pojawili się także pracownicy jednostek samorządu terytorialnego z Polkowic, Świebodzic, Sobótki i Lubania, rywalizując w II Mistrzostwach Dolnego Śląską Samorządowców w Kolarstwie Szosowym. Samorządowcy rywalizowali na trasie w trzech kategoriach wiekowych z podziałem na mężczyzn i kobiety. W kategorii do 29 lat najlepszy został Krzysztof Gefert, drugi zaś był Łukasz Kurpisz – pracownicy Wydziału Zamówień Publicznych Urzędu Miejskiego w Świebodzicach. W klasyfikacji generalnej świebodziccy samorządowcy wypadli równie korzystnie: Krzysztof Gefert zajął miejsce drugie, przegrywając jedynie z Łukaszem Huzarskim – bratem wyśmienicie spisującego się w tegorocznej edycji Tour de France Bartosza Huzarskiego. Łukasz Kurpisz z kolei zajął miejsce czwarte. Do laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych trafiły nagrody rzeczowe, zwycięzcy otrzymali także puchary ufundowane przez LZS Joker Jaczków i Urząd Marszałkowski, a dla sześciorga pierwszych zawodników w każdej kategorii – dyplomy. Nagrody laureatom wręczali zaproszeni goście oraz czarnoborscy olimpijczycy – Radosław Romanik i Zbigniew Filip.
W turnieju piłki siatkowej triumfowali zawodnicy z Kamiennej Góry, którzy wywalczyli Puchar Prezesa LZS Joker Jaczków, a w piłce nożnej zawodnicy LZS Joker Jaczków wywalczyli Puchar Starosty Wałbrzyskiego.
Sportowe zmagania odbyły się przy akompaniamencie Zespołu Radość z Witkowa i występach wokalno-tanecznych dzieci ze świetlic gminnych. W tle rywalizacji sportowej, na uczestników festynu czekało mnóstwo atrakcji. Dla najmłodszych przygotowano stanowiska w formie placów zabaw ze ślizgawkami i bujanymi zabawkami. Do dyspozycji były także stoiska gastronomiczne, gdzie można było spróbować swojskiego jadła i domowego ciasta.
(RED)
 
Wyniki w kategorii Żak
DYSTANS  5X3,7 KM = 18,5 KM
PRZECIĘTNA 32,27KM/H
 

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 61 STELCZYK JAKUB UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 34,22
2 60 BOGDANIAK PATRYK UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 38,18

 
Wyniki w kategorii Młodzik
DYSTANS 5 X 3,7 KM = 18,5 KM
PRZECIĘTNA 36,41 KM/H
 

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 16 PÓŁTORAK KACPER KS ŚLĘŻA SOBÓTKA 30,29
2 7 MICHALSKI ŁUKASZ UKS MOTO AGBUDJELCZ LASKOWICE 30,30
3 8 BYCZKOWSKI JAKUB UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 30,31
4 5 LISIECKI JAKUB UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 31,03
5 10 KARPIERZ WOJCIECH LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 31,03
6 1 KRZYSZTOFIAK JAKUB TKK PACIFIK TORUŃ 32,14
7 13 PONIATOWSKI DANIEL UKS CENTRUM NAWA RUDA 32,14
8 11 WIŚNIEWSKI WIKTOR LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 32,22
9 9 KACZOR ERYK LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 32,22
10 12 KRZESIŃSKI MATEUSZ LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 32,29
11 4 LISIECKI JAKUB MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚL. 32,37
12 14 ZAWADZKI MACIEJ UKS CENTRUM NOWA RUDA 34,35
13 3 BIELIŃSKI JAKUB MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚL. 34,35
14 6 CZECHOWICZ KACPER UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 34,40
15 2 SMERECZNIAK BARTOSZ MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚL. 35,41
16 15 ZAWADZKI MARCIN UKK AGAT JELCZ LASKOWICE 36,12
LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 16 TONDER SARA UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 34,16
2 20 GAŁAS ALICJA UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 34,16
3 23 PASTUSZEK PAULINA MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 34,16
4 29 WOJTOŃ JULIA UKS CENTRUM NOWA RUDA 34,20
5 24 PASTUSZEK KAMILA MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 34,20
6 30 WÓJCIK LAURA LMGKK ZIEMIA BRZESKA BRZEG 34,20
7 27 DĄBROWSKA MAŁGORZATA LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 34,22
8 28 RÓŻNICKA DARIA UKS CENTRUM NOWA RUDA 34,26
9 21 SZEWCZYK ANNA UKK SIGO-G-M 1 CHONÓW 34,26
10 31 GIERACKA NATALIA KS SLĘŻA MAT SOBÓTKA 39,52
 
11 25 WOJAS MARTYNA MKS KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 40,22
12 26 KOLINKO MARIANNA LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 42,30

Wyniki w kategorii Młodziczka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Wyniki w kategorii Juniorka Młodsza
DYSTANS 10 X 3,7 km = 37 KM
PRZECIĘTNA 34,67 KM/H

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 36 TRACZYK SANDRA LKS ATOM  BOXMET DZIERŻONIÓW 1,04,02
2 35 LASZKIEWICZ WERONIKA LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW 1,04,02
3 37 KRÓLIKOWSKA KLAUDIA UCZNIOWSKI KLUB KOLARSKI AGAT JELCZ LASKOWICE 1,05,39
4 32 KRUK KARINA KS KTM RACING TEAM ZŁOTY STOK 1,05,39
5 33 KLATKA MAŁGORZATA UKK SIGO-GIM 1 CHOJNÓW – 1 OKRĄŻENIE
6 34 PAWLIK ALICJA UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE -1 OKRĄŻENIE

Wyniki w kategorii Junior Młodszy
DYSTANS 10X 3,7 km = 37 KM
PRZECIĘTNA 37,97
 

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 48 GIERACKI PATRYK KS ŚLĘŻA SOBÓTKA 58,28
2 42 ZAMOLSKI BARTOSZ UKS MOTO AGBUD JELCZ LASKOWICE 1,00,17
3 40 KACZMAREK PRZEMYSŁAW SMKK BIOAM LEGNICA 1,00,17
4 41 KRAŻEWSKI FRANCISZEK SMKK BIOAM LEGNICA 1,00,17
5 47 SMOLCZYŃSKI DAMIAN UKK PIĄTKA POLKOWICE 1,00,17
6 43 LICZNER SZYMON MGLKS KWISA LUBAŃ ŚL. 1,00,46
7 44 MROCZKOWSKI MICHAŁ LKS BOXMET DZIERŻONIÓW 1,02,02
8 46 WITKOWSKI HUBERT UKK AGAT JELCZ LASKOWICE 1,05,39
9 45 KALKOWSKI KACPER UKS CENTRUM NOWA RUDA – 1 OKRĄŻENIE

 
Wyniki w kategorii Juniorka

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 62 PRZĘZAK DOROTA LKS ATOM BOXMET DZIERŻONIÓW  
2 63

PIOTROWSKA

PATRYCJA KKW JAMA WAŁBRZYCH  

 
Wyniki Masters – Kobiety

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 52 JAŚKIEWICZ ANITA VERGE TEAM PODGÓRZYN 59,19

 
Wyniki Masters

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 58 SPYCHAŁA DARIUSZ LKK WULKAN LEGNICA 57,56
2 51 JAŚKIEWIKOWICZ SŁAWOMIR VERGE TEAM PODGÓRZYN 57,56
3 64 KOWALSKI TOMASZ ŚWIDNICA 57,56
4 59 BOROWSKI TOMASZ LUBAŃ 57,56
5 102 SZCZEPANIAK ZBIGNIEW KS SPORT BOPLIGHT ATAK 57,59
6 50 TWARDZISZEWSKI WALDEMAR VERGE TEAM PODGÓRZYN 1,00,50
7 54 LENKOWSKI KRZYSZTOF WROCŁAW 1,02,27
8 57 KRUSZELNICKI RYSZARD KS SPORT BOPLIGHT ATAK 1,02,27

 
Wyniki Masters – Niezrzeszeni

LP. NR. ST NAZWISKO IMIĘ KLUB CZAS
1 138 ORUBA KRZYSZTOF ŚWIDNICA 0,59,27
2 139 SIDORSKI SŁAWOMIR ŚWIDNICA 1,02,27
3 137 NADOLNY JAN ŚWIDNICA 1,02,27
4 140 TREPKA MIROSŁAW   1,02,27

 

REKLAMA

Kliknij tutaj