https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Faworyt ze Świebodzic?

15 sierpnia rozpoczną się rozgrywki piłkarskiej klasy okręgowej, prowadzonej przez OZPN Wałbrzych. Wśród kandydatów do awansu do IV ligi wymieniana jest Victoria Świebodzice.
SONY DSC
 
 
W najbliższą sobotę, 9 sierpnia o godz. 17.00, na stadionie im. Ludwika Paluszaka w Świebodzicach, piłkarze Victorii rozegrają ostatni mecz kontrolny przed inauguracją sezonu 2014/2015. Rywalem świebodzickiej drużyny będzie Granit Roztoka. We wcześniejszych grach kontrolnych podopieczni trenera Marcina Kokoszki pokonali na własnym stadionie Lechię Piechowice 6:2 (1:2) i Unię Jaroszów 5:4 (3:3), a ulegli Olimpii Kamienna Góra 1:3 (1:0) oraz Karolinie Jaworzyna Śląska1:2 (0:2). Jednak ten ostatni mecz został przerwany w 65 min. z powodu ulewy, która zmieniła w rozlewisko boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Sportowej 15 w Świebodzicach.
W zespole, który poprzedni sezon zakończył na 3 miejscu (53 pkt., 17 zwycięstw, 2 remisy, 11 porażek, bilans bramek 70:44) i był najlepszy w rundzie wiosennej, udało zatrzymać się wszystkich piłkarzy. Kadrę na rundę wiosenną uzupełnili: Artur Słapek z MKS Szczawno Zdrój, powracający z wypożyczenia do Granitu Roztoka Daniel Weber oraz wypożyczony z Górnika Wałbrzych Daniel Kucharski. Pierwszy mecz o ligowe punkty Victoria rozegra 15 sierpnia w Złotym Stoku z tamtejszą Unią.
(RED)
 
Program 1 kolejki piłkarskiej klasy okręgowej – 15 sierpnia, godz. 14.00
Zdrój Jedlina Zdrój – Piławianka Piława Górna
Skalnik Czarny Bór – Zamek Kamieniec Ząbkowicki
Unia Złoty Stok – Victoria Świebodzice
Zryw Gola Świdnicka – Stal Świdnica
Trojan Lądek Zdrój – LKS Bystrzyca Górna
Włókniarz Kudowa Zdrój – Piast Nowa Ruda
Unia Bardo – Nysa Kłodzko
Karolina Jaworzyna Śląska – Iskra Jaszkowa Dolna

REKLAMA

Kliknij tutaj