https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Z Ajaxu do Wałbrzycha!

Beniaminek I ligi piłki nożnej kobiet – AZS PWSZ Wałbrzych – pozyskał zawodniczkę słynnego Ajaxu Amsterdam. Bramkarka Daria Antończyk będzie jedną z 5 nowych piłkarek naszego zespołu.
Daria Antonczyk
 
 
Daria Antończyk dołączy do zespołu AZS PWSZ Wałbrzych 1 sierpnia. Reprezentantka Polski w latach 2003-2013 grała w Unii Racibórz, pięciokrotnie zdobywając z tym klubem mistrzostwo Polski na boiskach otwartych i czterokrotnie w hali oraz trzykrotnie Pucharu Polski. Grała także w Lidze Mistrzyń, a w sezonie 2013/14 była zawodniczką Ajaxu Amsterdam.
Kolejnymi nowymi piłkarkami, które zasilą wałbrzyskie akademiczki, będą utalentowane zawodniczki UKS Tygryski Świętochłowice: Edyta Botor, Klaudia Miłek (reprezentantki Polski do lat 17), Jessica Pluta (reprezentantka Polski do lat 15) oraz 17-letnia Daria Pluta (starsza siostra Jessiki). Okazja do zobaczenia w akcji „tygrysek” będzie już w najbliższą niedzielę – 27 lipca o godz.16.30 – w meczu kontrolnym AZS PWSZ Wałbrzych z występującym w ekstraklasie Zagłębiem Lubin. W kadrze wałbrzyskiego beniaminka nie zagrają w tym meczu: Daria Antończyk, Angelika Rubin, Patrycja Rubin, Patrycja Urbańska, Małgorzata Kałużna, oraz Anna Sławińska.
Dzień później wałbrzyszanki wyjadą na zgrupowanie do Gdyni, gdzie będą trenowały do 5 sierpnia.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj