https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Pucharowa niedziela

Piłkarze Górnika Wałbrzych w niedzielę rozegrają mecz rundy wstępnej Pucharu Polski. Rywalem podopiecznych trenera Andrzeja Polaka będzie zdegradowana z II ligi Ostrovia Ostrów Wielkopolski.
 SONY DSC
 
 
Mecz zostanie rozegrany w Ostrowie Wielkopolskim w niedzielę, 27 lipca o godz. 17.00, a sędzią głównym będzie Rafał Rokosz z Katowic. Oba zespoły w rundzie przedwstępnej nie zdołały rozstrzygnąć swoich spotkań w regulaminowym czasie. Ostrovia już w 5 minucie meczu z Ruchem w Zdzieszowicach objęła prowadzenie po golu Tomasza Kempińskiego, ale kwadrans później do remisu doprowadził Mateusz Szatkowski. Do końca regulaminowego czasu gry kolejne gole nie podały i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. W niej skuteczniejsi okazali się goście, którzy po bramkach Daniela Kaczmarka w 91 min. i Michała Giecza z rzutu karnego w 118 min., wygrali 3:1 i awansowali do rundy wstępnej. Z kolei wałbrzyszanie potrzebowali rzutów karnych, by wyeliminować z gry trzecioligowe Podlasie Białą Podlaska (relacja tutaj: http://sport.db2010.pl/?p=1301).
W poprzednim sezonie oba zespoły rywalizowały w grupie zachodniej II ligi. I oba spotkania zakończyły się remisami: jesienią w Wałbrzychu było 0:0, a wiosną w Ostrowie 1:1 (po golach Michała Wrzesińskiego w 46 min. i Adriana Moszyka w 89 min.).
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj