https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Postępująca kanalizacja

W finalnej fazie znajdują się prace związane z budową sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ul. Sikorskiego w Świebodzicach. Po wykonaniu robót podziemnych i odtworzeniu nawierzchni jezdni, pozostały już wyłącznie czynności wykończeniowe przy nawierzchni chodników. Tymczasem rozpoczęły się prace na ul. Ofiar Oświęcimskich.
 
kanalizacja swiebodzice
 
 
 
 
 
W ramach inwestycji, na ul. Sikorskiego w Świebodzicach wykonana została kompleksowa infrastruktura kanalizacyjna: kanały grawitacyjne, przykanaliki, żelbetowe studnie rewizyjne, małogabarytowe studzienki inspekcyjne oraz włączenia do komór kanalizacji.
– Zakończenie prac oznacza, że ekipa przenosi się na ul. Ofiar Oświęcimskich. 8 lipca rozpoczęto tam prace przygotowawcze i wykopy wstępne. A 9 lipca rozpoczęła się zasadnicza część inwestycji w tej części miasta. Na czas trwania robót ul. Ofiar Oświęcimskich zostanie zamknięta dla ruchu, poruszać się będą mogły po niej wyłącznie pojazdy uprzywilejowane i mieszkańcy tej ulicy. Według harmonogramu prace potrwają do 31 sierpnia. Przepraszamy za utrudnienia – mówi Tomasz Merchut z Urzędu Miejskiego w Świebodzicach.
(RED)

REKLAMA

Click Here