https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Własny kąt coraz bliżej

W Wałbrzychu zbliżają się do końca prace przy wznoszeniu bloków komunalnych, których budowę rozpoczęto w lipcu ub. r. Jest to inwestycja ze wszech miar pożyteczna i godna naśladowania przez władze innych miast, w których zaniedbano tego rodzaju przedsięwzięcia.
Bud. komun
 
 
 
 
 
Przypomnijmy, że osiedla te powstaną w trzech punktach Wałbrzycha. Na Nowym Mieście przy ul. Staszica, oddanych zostanie 19 mieszkań o powierzchni do 65 m kw.; na Białym Kamieniu przy ul. Wiejskiej, zagospodarowany zostanie na ten cel budynek byłej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz 3 sąsiadujące z tą placówką budynki, w sumie będzie to 70 mieszkań o powierzchni 40-55 m kw.; wreszcie na Podzamczu przy ul. Jana Pawła II, kończy się budowa 4 domów ze 120 mieszkaniami o powierzchni 40-50 m kw. Wszystkich mieszkań powstanie zatem 209, co w znaczącym stopniu złagodzi lokalowe kłopoty w mieście i uszczęśliwi wiele rodzin, zwłaszcza tych gnieżdżących się w ciasnych klitkach z krewnymi, posiadających niepełnosprawne dzieci itp.
Kandydaci do zasiedlenia nowych bloków, często odwiedzają place budów, snując plany co do swojej przyszłości, w przypadku pozytywnej decyzji komisji weryfikującej składane wnioski i odwołania. Np. gdy odwiedziliśmy Podzamcze, jedna z rodzin zastanawiała się, czy zajmie blok żółty, seledynowy, czy wrzosowy (od koloru pasów na domach)… Marzenia części z nich wkrótce się spełnią.
Andrzej Basiński

REKLAMA

Click Here