Powrót Orłowskiego?

Po golach Grzegorza Goncerza i Przemysława Pitrego, GKS Katowice pokonał Górnika Wałbrzych 2:0. W rozegranym w Dzierżoniowie meczu kontrolnym, w wałbrzyskim zespole testowani byli m.in. napastnik Marcin Orłowski z Radomiaka, Mateusz Tetłak ze Śląska II Wrocław i Przemysław Mycan z UKP Zielona Góra.

W Dzierżoniowie nie zagrali dotychczasowi piłkarze Górnika: Mateusz Sawicki, Dominik Radziemski, Michał Oświęcimka, Michał Bartkowiak i Jan Bartos. Za to trener Andrzej Polak ponownie sprawdził kilku piłkarzy, którzy przed tygodniem zagrali w meczu kontrolnym z Zagłębiem w Lubinie (relacja tutaj: http://sport.db2010.pl/?p=1078). Przeciwko katowiczanom zagrali: Brazylijczyk Filipe Felix i Kamil Mańkowski z LZS Piotrówka, Przemysław Cichocki z Czarnych Otmuchów Cichocki oraz Filip Barski z UKP Zielona Góra. Pojawiło się także kilku nowych graczy: napastnik Marcin Orłowski z Radomiaka, który grał już w Górniku wiosną 2012 roku i strzelił 4 gole; 20-letni pomocnik Mateusz Tetłak ze Śląska II oraz 19 – letni pomocnik Przemysław Mycan, który w minionym sezonie grał w drugoligowym zespole z Zielonej Góry.
Mecz, mimo wczesnej pory, rozgrywany był w upale. Obaj trenerzy nastawili się na testowanie kandydatów do gry w obu ekipach, stąd poziom meczu nie był najwyższy. Najbliższy strzelenia gola dla Górnika był Marcin Orłowski, ale jego strzał zdołali zablokować obrońcy GKS-u. Wynik otworzył w 43 min. Grzegorz Goncerz , który strzałem głową pokonał Damiana Jaroszewskiego. W drugiej połowie przeważali pierwszoligowcy, a ich poczynania ukoronował w 86 min. Przemysław Pitry.
Kolejny mecz kontrolny Górnik rozegra już w najbliższą środę, 9 lipca. O godz. 17.00 przy ul. Ratuszowej w Wałbrzychu podopieczni trenera Polaka zmierzą się z Odrą Opole.

Górnik Wałbrzych 0-2 GKS Katowice 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Goncerz (43), 0:2 Pitry (86).
Górnik: (I połowa) Jaroszewski – Cichocki, Barski, Pawlak, Filipe, Mańkowski, Wepa, Śmiałowski, Moszyk, Mycan, Orłowski. (II połowa) Janiczak – D.Michalak, Łaski, Barski, Bagiński, Tetłak, G.Michalak, Szepka, Krzymiński, Rytko, Folc.
GKS: Bucek (60 Wierzbicki) – Jurkowski (60 Sobotka), Duda (60 Sylwestrzak), Pielorz (60 Kamiński), Pietrzak (60 Januszkiewicz), Nawrot (60 Cholerzyński), Bodziony (60 Bętkowski), Ceglarz (60 Wołkowicz), Czerwiński (60 Wieczorek) – Goncerz (60 Pitry), Szołtys (60 Zieliński).