https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Ubywa basenów

W tym roku nie będzie można skorzystać z odkrytego basenu w wałbrzyskiej dzielnicy Rusinowa. Zatem po ochłodę trzeba udać się do Głuszycy lub Świebodzic lub nieco dalej: do Strzegomia lub Mezimesti w Czechach.
 
basen5
 
 
 
 
 
– Z przygotowanej ekspertyzy wynika, że niecka basenu przy ul. Bystrzyckiej 3 w wałbrzyskiej dzielnicy Rusinowa jest w złym stanie technicznym. Dlatego ta odkryta pływalnia w tym sezonie letnim będzie nieczynna – mówi Mariusz Gawlik, dyrektor zarządzający spółki Aqua Zdrój w Wałbrzychu.
Tymczasem 1 lipca został udostępniony basen w Głuszycy. Obiekt zarządzany przez Centrum Kultury-MBP w Głuszycy czynny będzie w lipcu i w sierpniu codziennie, a bilety całodniowe są w cenie 3,5 (ulgowe) i 7 zł (normalne).
– Amatorzy kąpieli mają do wyboru trzy niecki: dużą – 20 m x 50 m o głębokości od 120 cm do 300cm; średnią – 20m x 20 m o głębokości 120 cm i brodzik – 5 m x 3 m o głębokości do 30 cm. Nad bezpieczeństwem czuwa wałbrzyski WOPR. W ubiegłym roku basen miejski w Głuszycy, jako jedyny w regionie, otrzymał pozytywną opinię WOPR-u: Brak jakichkolwiek zastrzeżeń i uchybień, a tym samym pozytywna ocena stanu bezpieczeństwa w roku 2013 uplasowała nasz głuszycki basen liście najbezpieczniejszych kąpielisk Dolnego Śląska. Mam nadzieję, że tak będzie i w tym roku – informuje Monika Bisek-Grąz, p.o. dyrektora CK-MBP w Głuszycy.
Przy obiekcie basenowym znajdują się również boiska sportowe do piłki nożnej i koszykówki. A uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka oraz Gimnazjum Miejskiego im. Jana Pawła II w Jedlinie – Zdroju mają możliwość skorzystania z bezpłatnych biletów wstępu na basen kąpielowy w Głuszycy. Bilety można odbierać w pokoju nr 4 Urzędu Miasta Jedlina – Zdrój. Bilet ważny jest w dniu jego wydania.
Kolejna świetna informacja dla wszystkich fanów spędzania czasu wolnego nad wodą, osób lubujących się w zażywaniu kąpieli słonecznych oraz fanów sportów plażowych dotarła ze Świebodzic, gdzie już w połowie czerwca działalność w sezonie letnim 2014 rozpoczęło odkryte kąpielisko przy ul. Rekreacyjnej 1. Obiekt, który w ostatnim czasie był pieczołowicie przygotowywany na przyjęcie wypoczywających, w ciągu sezonu czynny jest codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. Zmianie w stosunku do roku ubiegłego nie ulegają ceny biletów. Wstęp to koszt 6 zł za bilet normalny i 3 zł za bilet ulgowy. Po godzinie 16.00 wszyscy chętni mogą wejść za cenę biletu ulgowego.
(RED)

REKLAMA

Click Here