https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dominacja WSM Chełmiec

W zeszłym roku po raz pierwszy zostały zorganizowane w Wałbrzychu Mistrzostwa i Puchar Polski w Enduro.
Wtedy jeszcze nikt nie wierzył, że Wałbrzych, który nie ma żadnych tradycji w tym sporcie – stanie się tak szybko najsilniejszym ośrodkiem Enduro w Polsce Zachodniej. To właśnie Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe zwyciężyło w rywalizacji drużynowej Pucharu Polski podczas dwudniowych zawodów w Wałbrzychu, rywalizując z 18-stoma innymi klubami z Polski. Do tej pory największe tradycje w tej dyscyplinie osiągała Świdnica i Jelenia Góra – jednak obecnie to Wałbrzych wyrasta na lidera dyscypliny określanej jako królowa off-roadowych sportów motocyklowych. Sobięcin zafascynował wielu zawodników z całej Polski, którzy byli pod ogromnym wrażeniem tras, odcinków specjalnych, atrakcyjności terenu, jego różnorodności, różnicy wzniesień i pięknych widoków.
 
22
W zawodach wziął również udział Paweł Szymkowski – V-ce Mistrz Świata Juniorów w Super Enduro i adept Akademii ORLEN-u, który mimo startów na kontynentach całego świata, znalazł czas na przyjazd do Wałbrzycha. Paweł stwierdził, że trasy, które zostały przygotowane przez nasz klub – porównywalne są z tymi na których rywalizuje podczas Mistrzostw Europy. Jest to dla nas wyraźny sygnał że kolejnym krokiem powinna być organizacja w naszym mieście GP Europy w Enduro.
Zawody wzbudziły również wielkie zainteresowanie mediów – relacja ukazała się w TVP Sport i TVP Polonia, przyczyniając się do tego, że nasi rodacy na całym świecie mogli dowiedzieć się o zawodach na Sobięcinie.
Nie bez znaczenia jest również ścisła współpraca ze sponsorami oraz Lasami Państwowymi i Nadleśnictwem Wałbrzych, które przychylnie patrzy na legalnie organizowane imprezy, pozwalające na uprawianie hobby po specjalnie przygotowanych trasach.
Cieszy również bardzo udany debiut naszych zawodników, którzy uzyskali wysokie wyniki indywidualne:
Drużynowa klasyfikacja Pucharu Polski:
1. WSM Chełmiec
2. SM PANDA Racing
3. Automobilklub Polski
Wyniki indywidualne zawodników WSM Chełmiec:
Klasa E1:
1. Maciej Dobrowolski
2. Piotr Zając
3. Krzysztof Zając
Klasa E2/E3:
4. Michał Dobrowolski
6. Dariusz Nalewajek
9. Marcin Szewczyk
13. Dawid Wasilewski
Klasa Junior:
3. Dawid Chrynowski
4. Adam Kowalski
Klasa Quad Open:
1. Krystian Grzembski
Mistrzostwa Polski klasa Junior:
4. Bartosz Szutowski

REKLAMA

Kliknij tutaj