https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dominacja WSM Chełmiec

W zeszłym roku po raz pierwszy zostały zorganizowane w Wałbrzychu Mistrzostwa i Puchar Polski w Enduro.
Wtedy jeszcze nikt nie wierzył, że Wałbrzych, który nie ma żadnych tradycji w tym sporcie – stanie się tak szybko najsilniejszym ośrodkiem Enduro w Polsce Zachodniej. To właśnie Wałbrzyskie Stowarzyszenie Motocyklowe zwyciężyło w rywalizacji drużynowej Pucharu Polski podczas dwudniowych zawodów w Wałbrzychu, rywalizując z 18-stoma innymi klubami z Polski. Do tej pory największe tradycje w tej dyscyplinie osiągała Świdnica i Jelenia Góra – jednak obecnie to Wałbrzych wyrasta na lidera dyscypliny określanej jako królowa off-roadowych sportów motocyklowych. Sobięcin zafascynował wielu zawodników z całej Polski, którzy byli pod ogromnym wrażeniem tras, odcinków specjalnych, atrakcyjności terenu, jego różnorodności, różnicy wzniesień i pięknych widoków.
 
22
W zawodach wziął również udział Paweł Szymkowski – V-ce Mistrz Świata Juniorów w Super Enduro i adept Akademii ORLEN-u, który mimo startów na kontynentach całego świata, znalazł czas na przyjazd do Wałbrzycha. Paweł stwierdził, że trasy, które zostały przygotowane przez nasz klub – porównywalne są z tymi na których rywalizuje podczas Mistrzostw Europy. Jest to dla nas wyraźny sygnał że kolejnym krokiem powinna być organizacja w naszym mieście GP Europy w Enduro.
Zawody wzbudziły również wielkie zainteresowanie mediów – relacja ukazała się w TVP Sport i TVP Polonia, przyczyniając się do tego, że nasi rodacy na całym świecie mogli dowiedzieć się o zawodach na Sobięcinie.
Nie bez znaczenia jest również ścisła współpraca ze sponsorami oraz Lasami Państwowymi i Nadleśnictwem Wałbrzych, które przychylnie patrzy na legalnie organizowane imprezy, pozwalające na uprawianie hobby po specjalnie przygotowanych trasach.
Cieszy również bardzo udany debiut naszych zawodników, którzy uzyskali wysokie wyniki indywidualne:
Drużynowa klasyfikacja Pucharu Polski:
1. WSM Chełmiec
2. SM PANDA Racing
3. Automobilklub Polski
Wyniki indywidualne zawodników WSM Chełmiec:
Klasa E1:
1. Maciej Dobrowolski
2. Piotr Zając
3. Krzysztof Zając
Klasa E2/E3:
4. Michał Dobrowolski
6. Dariusz Nalewajek
9. Marcin Szewczyk
13. Dawid Wasilewski
Klasa Junior:
3. Dawid Chrynowski
4. Adam Kowalski
Klasa Quad Open:
1. Krystian Grzembski
Mistrzostwa Polski klasa Junior:
4. Bartosz Szutowski

REKLAMA

Kliknij tutaj

Aby kontynuować zaakceptuj korzystanie z plików Cookies. Więcej informacji

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close