Baszta w Marsylii

Już po raz 13. Uczniowski Klub Sportowy Baszta Wałbrzych spędzał zielonoświątkowy weekend na boiskach Marsylii. Pojechał tam z trzema drużynami w kategorii U-13 i jedną U-11, by uczestniczyć w międzynarodowym turnieju piłkarskim młodzików, w którym wystąpiło 40 zespołów, głownie z południowej Francji, a także z Bułgarii i Hiszpanii.

Baszta-Marsylia

Najlepiej spisała się najmłodsza drużyna Baszty, U-11, która w końcowej klasyfikacji zajęła 9. miejsce, ale tylko raz przegrała. Pierwszy zespół U-13 uplasował się na 10. miejscu, w środku stawki. Wyróżniono nas Nagroda Fair Play. Gościnnie w Baszcie wystąpili zawodnicy Olimpii Kamienna Góra, MKS Szczawno-Zdrój i Szczytu Boguszów-Gorce. Ekipa, m. in. z trenerem Markiem Figurskim, zakwaterowana została w nadmorskiej miejscowości La Ciotat. Po turnieju zwiedzała malownicze okolice Marsylii i uczestniczyła w rejsie statkiem po Morzu Śródziemnym. Wyjazd sponsorowały firmy: Aktiw z Gostkowa i Adrian Wyrwiński, Pro Eko Natura i Adam Godzwa oraz Fundusz Regionu Wałbrzyskiego i Robert Jagła oraz Miejski Zarząd Budynków, Miejski Zakład Usług Komunalnych, Zamek Książ i Urząd Miejski w Wałbrzychu. Uczestnicy wyjazdu do Marsylii dziękują także Arturowi Torbusowi i dyrektor Bożenie Kruszyńskiej z Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi.