https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Teatry w Jedlinie

Wielkimi krokami zbliża się XXII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych w Jedlinie Zdroju. Warto już dziś zarezerwować sobie czas 28 i 29 czerwca.
SONY DSC
 
 
 
 
 
Pierwszego dnia (sobota, 28 czerwca) festiwal rozpocznie w Parku Północnym (o godz. 15.00) „Hamlet albo odkrycie czaszki” teatru Túlavé Divadlo ze Słowacji. O 16.30 na placu Zdrojowym Teatr Rozrywki Trójkąt z Zielonej Góry pokaże „Czego nie wiecie o smokach”, a o 17.30 w tym samym miejscu zobaczymy „Letnie igraszki” Teatru Humoru Igraszka z Wałbrzycha. Na godz. 21.00 zaplanowano „Servitium” Teatru Bez Vat z Poznania (pl. Zdrojowy), a na zakończenie, o godz. 22.00 w Parku Północnym Teatr Klinika Lalek Stacja Wolimierz wystawi „Poemat o Słońcu i Księżycu”.
Niedzielne przedstawienia rozpoczną się o godz. 16.00 sztuką „O Belli, która znalazła dom w Jedlinie” w wykonaniu MaSPo – uczniów Miejskiej Szkoły Podstawowej w Jedlinie-Zdroju (pl. Zdrojowy). Od godz. 17.00 na pl. Zdrojowym będzie można zobaczyć: sztukę „Graal” – Krakowski Teatr Uliczny Scena Kalejdoskop; pokaz gigantycznych baniek mydlanych (Kulczyk Event Group z Krakowa – godz. 17.50); animacje dla dzieci, szczudła, konkursy (Kulczyk Event Group – godz. 18.10) oraz dobranockę dla dzieci: „Trzy Świnki” Teatru Bajka z Wałbrzycha (godz. 19.30). Tegoroczny festiwal zakończy o godz. 21.00 w Parku Północnym dobranocka dla dorosłych: „It’s a Freak Show” w wykonaniu Bandit Queen Circus z Wrocławia.
(RED)

REKLAMA

Click Here