https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Płać i płacz

Nie ma już bezpłatnych miejsc parkingowych w centrum Wałbrzycha. Strefa płatnego parkowania została rozszerzona nie tylko na odnowiony parking przy ul. Rycerskiej ale także na parking przy ul. Kasztanowej. Za godzinę parkowania trzeba zapłacić 2 zł.
parking rycerska 
 
 
 
 
– To jest absurd – oburza się pan Marcin ze Szczawienka, który do tej pory korzystał z bezpłatnego parkingu przy ul. Kasztanowej. – Rozumiem wprowadzenie opłat za parkowanie na ul. Rycerskiej, bo to ścisłe centrum miasta. Ale tu, na ul. Kasztanowej, w tak dużej odległości od Rynku i placu Magistrackiego ustawienie parko matów jest bez sensu. Większość osób widząc, że wprowadzono opłaty za postój w tym miejscu, jedzie kilka metrów dalej – na bezpłatny parking przy ZUS.
Bilety parkingowe należy kupować w oznaczonych urządzeniach – parkomatach prognozując czas trwania postoju.
– Na placach parkingowych nie będzie obowiązywała tzw. dopłata za przekroczony czas postoju. Parkingi są płatne od poniedziałku do piątku w godz. 7.00 do 17.00. Koszt parkowania to 2 zł brutto za godzinę postoju. Za brak ważnego biletu będzie nakładana kara do 250 zł – przestrzegają pracownicy Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu.
Uważać muszą także osoby niepełnosprawne, posiadające uprawnienia do postoju na wyznaczonych, bezpłatnych miejscach parkingowych. Parkowanie poza wyznaczonymi dla nich miejscami powoduje konieczność uiszczenia opłaty na ogólnych zasadach.
– Parkując pojazd na placach parkingowych bilet należy kupić w parkomacie niezwłocznie po zaparkowaniu pojazdu na miejscu postojowym oraz wyłożyć w pojeździe, w miejscu widocznym dla kontrolera parkingu. Wszystkie pojazdy, bez względu na miejsce postoju pojazdu na placach, za znakiem D-44 (strefa płatnego parkowania) podlegają obowiązkowi uiszczenia opłaty za postój. Kierowców często korzystających z miejsc parkingowych zachęcamy do zakupu abonamentów miesięcznych lub kwartalnych. Ich koszt jest zróżnicowany dla poszczególnych placów i wynosi od 100 zł do 600 zł. Przykład: abonament kwartalny na ul. Kasztanowej wynosi 250 zł, czyli cena całodziennego parkowania to ok.4 zł. Przypominamy, że plac parkingowy przy ul. Kasztanowej posiada 2 miejsca postojowe dla autokarów – dodają przedstawiciele ZDKiUM.
Mieszkańcy ulic: Kilińskiego, Limanowskiego, Rycerskiej, placu Magistrackiego, Rynku i ul. Sienkiewicza, posiadający stałe lub czasowe zameldowanie na wyżej wymienionych ulicach, mają uprawnienie do abonamentu na 12 miesięcy na plac parkingowy Kilińskiego – Rycerska. Koszt abonamentu wynosi 50 zł za pierwszy pojazd i 100 zł za drugi pojazd. Abonamenty wydawane będą w siedzibie ZDKiUM w Wałbrzychu, ul. Jana Matejki 1.
Informacje o zasadach korzystania z płatnych placów parkingowych dostępne są na stronie internetowej www.zdkium.walbrzych.pl w zakładce „Płatne place postojowe”, na parkingach (tablice informacyjne) oraz w siedzibie ZDKIUM w Wałbrzychu (ul. Matejki 1) i telefonicznie pod numerem (74) 641 44 19.
(RAD)

REKLAMA

Click Here