https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Dostali licencję i karę

Górnik Wałbrzych otrzymał licencję na grę w II lidze w kolejnym sezonie! Na wałbrzyski klub nałożono jednak karę w wysokości 4 tysięcy złotych.
 
SONY DSC
 
W piątek w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej odbyło się posiedzenie Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych.
– Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych postanowiła zmienić decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych i przyznać licencję klubowi Górnik Wałbrzych uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi wraz z sankcją w postaci kary pieniężnej w wysokości 4000 zł – czytamy w komunikacie PZPN.
Przedstawiciele klubu nie kryją radości z przyznania licencji i zaskoczenia karą.
– W kwestii licencji stało się to, co zapowiadałem kilka dni temu, czyli nasze odwołanie zostało rozpatrzone pozytywnie. Nie mam jednak pojęcia za co zostaliśmy ukarani. Czekamy na oficjalną decyzję i uzasadnienie – powiedział portalowi sport.db2010.pl Mariusz Gawlik, prezes Górnika.
Nadal jednak nie wiadomo, kto – poza zwycięzcami spotkań barażowych z udziałem mistrzów III ligi – zagra w nowym sezonie w nowej, centralnej II lidze. Przypomnijmy, że Warta Poznań (która utrzymała się w II lidze) zrezygnowała z ubiegania się o licencję. Z kolei komisja odwoławcza ostatecznie nie przyznała licencji na grę w II lidze Polonii Bytom (zajęła 9 miejsce w grupie zachodniej II ligi) oraz Kolejarzowi Stróże na grę w I lidze. Zmieniła za to decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych i „przyznała licencję klubowi Raków Częstochowa uprawniającą do udziału w rozgrywkach II ligi wraz z nadzorem finansowym związanym z systemem raportowania oraz koniecznością monitorowania realizacji zawartych ugód dotyczących zaległych zobowiązań oraz sankcją w postaci kary pieniężnej w wysokości 2500 zł”. A to oznacza, że w I lidze utrzymał się Stomil Olsztyn.
(RAD)

REKLAMA

Click Here