https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mistrzostwa Polski w petanque

14 czerwca Jedlina-Zdrój będzie gościła Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców  w petanque. W zawodach wezmą udział zespoły m.in. z Dzierżoniowa, Myślenic, Śremu, Nysy, Gorzowa Wielkopolskiego, Boguszów-Gorców oraz Jedliny-Zdroju.
 
Boules_Petanque_2012 (2)
 
– W bule może grać każdy, bez względu na płeć, kondycję zdrowotną czy wiek. Cieszę się, że akurat my możemy gościć u siebie najmłodszych polskich zawodników. Polska historia petanque zaczęła się właśnie w Jedlinie-Zdroju, a nasz klub łączy klika pokoleń fanów tej dyscypliny – mówi Tadeusz Obuchowski, prezes Klubu Sportowego Petanque Jedlina, współorganizatora turnieju.
W czasie turnieju odbędzie się pokazowy mecz pomiędzy najmłodszymi i najstarszymi członkami KSP Jedlina. Dodatkowo kibice, goście mistrzostw będą mogli na miejscu wypożyczyć kule i zagrać. Początkującym osobom radą i pomocą będą służyć członkowie klubu.
– Mam nadzieję, że mistrzostwa odwiedzą również osoby, które po raz pierwszy wezmą bule do ręki. Będzie to dla nich idealna okazja do poznania petanque oraz do aktywnego spędzenia wolnego czasu na świeżym powietrzu – mówi Izabela Mościcka, rzecznik prasowy banku Credit Agricole, sponsora zawodów.
Rozgrywki rozpoczynają się o godz. 10.00. Turniej odbędzie się na terenie kompleksu sportowo-rekreacyjnego przy ulicy Kłodzkiej w Jedlinie-Zdroju. Organizuje go Klub Sportowy Petanque Jedlina oraz Centrum Kultury w Jedlinie-Zdroju.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj