https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Uczniowie kopali w hali

W wałbrzyskich halach sportowych przy ulicy Ratuszowej i Wysockiego, drużyny piłkarskie ze szkół Aglomeracji Wałbrzyskiej rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych. W imprezie wystartowało łącznie 21 drużyn, w których zagrało około 200 piłkarzy.
 
SONY DSC
 
W kategorii klas I-III szkół podstawowych najpierw rozegrano mecze w dwóch grupach, z których do półfinału awansowały po dwie najlepsze drużyny. W tym gronie znalazły się ekipy PSP 21 Wałbrzych, PSP 28 Wałbrzych oraz PSP 2 z Wałbrzycha i drużyna ze Szczawna Zdroju. Do ścisłego finału awansowały PSP 21 Wałbrzych i PSP 28 Wałbrzych, z których to PSP 21 Wałbrzych zapewniła sobie triumf na kilka sekund przed końcem meczu, strzelając bramkę na 1:0. Trzecie miejsce przypadło PSP 2 Wałbrzych.
W kategorii klas IV-VI konkurowano w grupach, a następnie w fazie pucharowej. Mocna okazała się grupa B, z której awans zapewniły sobie drużyny PSP 37 Wałbrzych i PSP 28 Wałbrzych. W grupie A najlepsi okazali się piłkarze PSP 26 Wałbrzych i PSP 30 Wałbrzych. W półfinałach przepustki do finałów wywalczyli sobie zawodnicy PSP 26 Wałbrzych i PSP 37 Wałbrzych. Trzecie miejsce zajęło PSP 30 Wałbrzych, drugie PSP 37 Wałbrzych, a czempionami zostali uczniowie z drużyny PSP 26 Wałbrzych.
Z kolei gimnazjaliści zagrali w jednej grupie, w systemie każdy z każdym (bez fazy pucharowej). Emocji i walki na boisku nie brakowało, gdyż liczył się każdy zdobyty punkt i gol. Jak zawsze nie zawiedli faworyci szkolnych turniejów, czyli gimnazjaliści z wałbrzyskiej jedynki, którzy zgłosili do turnieju dwie drużyny. Klasyfikacja końcowa to : PG1 Wałbrzych (drużyna B), PG 1 Wałbrzych (drużyna A), PG 11, Gimnazjum Walim, PG 9 Wałbrzych.
Z powodu przypadających, matur tylko dwie szkoły ponadgimnazjalne stawiły się na turnieju: Zespół Szkół nr 7 Wałbrzych i Zespół Szkół nr 5 Wałbrzych. Rozegrano jeden mecz, dwie połowy po 30 minut. Wygrał ZS 7 13:12.
Turniej zorganizowała Fundacja „Z Całego Serca”, przy współpracy z Centrum Sportowo – Rekreacyjnego Aqua Zdrój oraz gminy Wałbrzych i Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.
(RED)

REKLAMA

Click Here