https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Czyja miotła lepsza?

– Ten mecz będzie decydował o naszym być albo nie być w ekstraklasie – powiedział portalowi sport.db2010.pl Adam Banaś, kapitan KGHM Zagłębie Lubin. Lubinianie w piątek zakończyli krótkie zgrupowanie pod Chełmcem, podczas którego przygotowywali się do bardzo ważnego meczu z Cracovią.
SONY DSC
W tym sezonie Zagłębie z Cracovią grało już dwa razy i dwa razy górą były „Pasy”. 23 sierpnia w Lubinie krakowianie wygrali 1:0, po golu Marcina Budzińskiego z 72 minuty, a 9 grudnia pod Wawelem triumfowali 2:0, po tym jak do siatki gości trafili Adam Marciniak (70 min.) i Przemysław Kita (85 min.). Teraz oba zespoły są w poważnym kryzysie: Cracovia przegrała 4 ostatnie mecze, a Zagłębie w 5 ostatnich meczach zaledwie raz bezbramkowo zremisowało. To zmusiło kierownictwa obu klubów do takiej samej decyzji: zmiany trenera. W poniedziałek najpierw posadę stracił w Cracovii Wojciech Stawowy, którego miejsce zajął Mirosław Hajdo, a potem w Lubinie Orest Lenczyk, którego obowiązki przejął Piotr Stokowiec. Ale w tabeli w dużo lepszej sytuacji są krakowianie, którzy zajmują 14 miejsce z przewagą 4 punktów nad piętnastym Zagłębiem.
– Cracovia nie gra ostatnio zbyt dobrze i mam nadzieję, że zdołamy to wykorzystać – powiedział portalowi sport.db2010.pl Aleksander Kwiek, pomocnik Zagłębia, przed wyjazdem ze zgrupowania w Wałbrzychu. – Wiadomo, że wszyscy będą chcieli w tym meczu pokazać się z jak najlepszej strony, ponieważ w obu zespołach będą debiutowali nowi trenerzy. My zagramy na 120 procent, bo musimy zrobić wszystko, by wygrać ten mecz.
Z malowniczo położonego u stóp góry Chełmiec ośrodka Aqua Zdrój pełen nadziei wyjeżdżał także Adam Banaś.
– Wszyscy wracają do sił i jesteśmy dobrze przygotowani oraz bojowo nastawieni, dlatego nie możemy już doczekać się niedzieli – powiedział portalowi sport.db2010 obrońca Zagłębia.
A o tym, w którym zespole zadziałała „efekt nowej miotły” przekonamy się już w niedzielę. Początek meczu Zagłębie – Cracovia o godz. 15.30 w Lubinie.
(RAD)
 
***
Po zgrupowaniu w Wałbrzychu, 18–letni napastnik Krzysztof Piątek został przez klub ze stolicy polskiej miedzi zgłoszony do rozgrywek ekstraklasy. W obecnym sezonie Piątek w III – ligowych rezerwach Zagłębia w 29 meczach zdobył 19 goli. Młody zawodnik będzie grał z numerem 26.
(Radek)

REKLAMA

Click Here