2 kroki do I ligi

Victoria PWSZ Wałbrzych pokonała Caro Rzeczyca 3:1 w pierwszym występie w turnieju finałowym o awans do I ligi siatkarzy. Jutro nasz zespół zagra z Wartą Zawiercie.

Drugi dzień rywalizacji o awans do I ligi siatkarzy w Rzeczycy rozpoczął się od pojedynku SMS Spała – Karpaty Krosno. Krośnianie, po czwartkowej wygranej 3:0 z Morzem Szczecin, nie zdołali dotrzymać pola uczniom ze Spały i ulegli 1:3. Jutrzejszy mecz Morza z SMS wskaże zespoły, które zagrają w niedzielę o awans.
W drugiej grupie przeciwko wałbrzyszanom wyszli gospodarze turnieju. Po czwartkowej porażce z Wartą Zawiercie 0:3, w piątek zespół Caro musiał pokonać Victorię PWSZ, by zachować szansę na niedzielny finał. Ale wałbrzyszanie pozwolili im ugrać tylko jednego seta. Po gładko wygranej przez Victorię PWSZ pierwszej partii (do 19), w drugiej Caro prowadziło już 24:21, ale podopieczni trenera Krzysztofa Janczaka obronili dwie piłki setowe. Niestety, w kolejnej akcji gospodarze już nie popełnili błędu i wyrównali stan meczu. W trzecim secie rzeczyczanie wygrywali już 18:16, ale zryw gości pozwolił im odwrócić wynik (23:21). Victoria miała potem setbola, przy stanie 24:23, ale Caro wyrównało (24:24). Ostatecznie wałbrzyszanie skończyli dwie koleje akcje, które dały im prowadzenie w meczu. Czwartą odsłonę od prowadzenie 10:7 rozpoczęli gospodarze, lecz nie zdołali utrzymać tej przewagi. Przy stanie 21:20 dla zespołu z Wałbrzycha na zagrywce stanął Łukasz Kaczmarek, który skutecznym serwisem pomógł naszej ekipie postawić kropkę nad „i”.