https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

ZUS zaprasza niepełnosprawnych

Dyżury ekspertów, porady, ulotki, doradcy z zaprzyjaźnionych instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych – to wszystko wałbrzyski Oddział ZUS zaplanował na 21 maja. Po raz kolejny zapraszamy zainteresowanych klientów na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych.
 
zus_niepelnosprawni
 
 
 
 
 
 
Dni otwarte w Zakładzie są już coroczną tradycją. Celem tej akcji jest rozpowszechnienie wiedzy na temat praw osób niepełnosprawnych w kontekście ubezpieczeń społecznych i nie tylko. Po raz kolejny zaprosiliśmy do współpracy zaprzyjaźnione instytucje – Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, Narodowy Fundusz Zdrowia, Powiatowy Zespół ds. Orzekania
o Niepełnosprawności oraz Uzdrowisko Szczawno-Jedlina.
21 maja w godz. 9:00-12:00 w sali obsługi klientów ZUS przy ul. Kasztanowej 1 będzie można uzyskać dostęp do Zintegrowanego Informatora Pacjenta (ZIP), spytać o zasady uzyskania orzeczenia o niepełnosprawności czy o działalność PCPR na rzecz osób niepełnosprawnych.
W tym samym dniu w godz. 10:00-13:00 doradcy ZUS będą dostępni w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju. Kuracjusze, turyści i mieszkańcy uzdrowiska będą mogli spytać
o świadczenia wypłacane przez ZUS. Dodatkowo pracownik wałbrzyskiego Oddziału będzie zakładać profile na Platformie Usług Elektronicznych (PUE). Posiadacz takiego profilu na portalu internetowym ZUS może zobaczyć całą swoją historię ubezpieczenia od 1999 roku, sprawdzić, czy członkowie rodziny są zgłoszeni do ubezpieczenia zdrowotnego albo po prostu skontaktować się elektronicznie z zakładem. Jeśli wybieramy się do ZUS, na portalu można wcześniej zarezerwować wizytę w dogodnym terminie. Żeby założyć taki profil, wystarczy wziąć ze sobą dowód osobisty.
Informator dla osób niepełnosprawnych opracowany przez ZUS i Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) jest dostępny na stronie internetowej: http://www.zus.pl/files/Informator_2014.pdf oraz na salach obsługi klientów ZUS.
(RED)

REKLAMA

Click Here