https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Prezenty dla strażaków

Strażacy – ochotnicy z Jabłowa otrzymali nowy wóz bojowy. Nowy pojazd otrzymają także ochotnicy z gminy Mieroszów.
 
W ramach tegorocznej edycji konkursu „Poprawa bezpieczeństwa w Województwie Dolnośląskim” 22 gminy otrzymały dofinansowanie dla dolnośląskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej. Wśród nich znalazła się gmina Mieroszów, która odstała dofinansowanie w wysokości 87 tysięcy złotych na zakup terenowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Symboliczny czek z dofinansowaniem z rąk marszałka Cezarego Przybylskiego odebrał we Wrocławiu Andrzej Laszkiewicz, burmistrz Mieroszowa.
Tymczasem w gminie Stare Bogaczowice odbyła się uroczystość poświęcenia i przekazania lekkiego samochodu pożarniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłowie. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji wszystkich strażaków w kościele pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Jabłowie. W uroczystości uczestniczyli druhowie, przewodniczący Rady Gminy Stare Bogaczowice Jan Makosiej oraz radni gminy, a także wójt Leszek Świętalski, który uroczyście przekazał klucze do pojazdu prezesowi Ochotniczej Straży Pożarnej w Jabłowie – druhowi Krzysztofowi Kulbatowi. Prezes OSP Jabłów, w imieniu swoim i strażaków, podziękował wójtowi gminy za pomoc i wsparcie dla OSP.
Z kolei Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu zaprasza do udziału w corocznych obchodach dnia strażaka. Uroczysty apel z tej okazji, jak w latach poprzednich, odbędzie się w sali Maksymiliana w zamku Książ, 16 maja o godzinie 12.00. W czasie akademii zostaną wręczone wałbrzyskim strażakom awanse i odznaczenia. Wśród zaproszonych gości są między innymi : Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP, prezydent Wałbrzycha, starosta wałbrzyski, parlamentarzyści oraz przedstawiciele samorządów powiatu wałbrzyskiego.
(RED)
 
woz strazacki jablow
 
 
 
 
 
 
Strażacy – ochotnicy z Jabłowa otrzymali lekki samochód pożarniczy.

REKLAMA

Click Here