https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

23 miliony zł na drogi

Ponad 23 miliony złotych otrzyma Wałbrzych z rezerwy ogólnej budżetu państwa na remonty dróg. Pieniądze zostaną przeznaczone głównie na sfinansowanie już prowadzonych inwestycji. Tymczasem do remontowanych ulic w Wałbrzychu dołącza Strzegomska!
– To bardzo dobra wiadomość. Obecnie w naszym mieście prowadzony jest ogromny front robót drogowych. Sama przebudowa drogi krajowej nr 35 kosztuje ponad 50 milionów zł i obejmuje ponad 3,5 km dróg. Przy każdej inwestycji miejskiej staramy się pozyskać dodatkowe finansowanie. I tu kolejny sukces. Bardzo dziękuję pracownikom Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta oraz panie poseł Katarzynie Mrzygłockiej za pomoc – mówi prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
Otrzymane pieniądze zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów toczących się już w Wałbrzychu inwestycji drogowych takich jak: przebudowa wiaduktów wraz ze zjazdami oraz ul. Sikorskiego na odcinku od ul. Kaszubskiej do ul. Wysockiego wraz ze skrzyżowaniami; przebudowa ul. Armii Krajowej od ul. Braci Śniadeckich do ul. 11 Listopada. Pozostałe środki zostaną wykorzystane na planowane inwestycje przebudowy ul. Niepodległości od ul. Sikorskiego do ul. Świdnickiej oraz ul. Wrocławskiej na odcinku od ul. Grota Roweckiego do ul. Piotrowskiego.
Tymczasem udało się  rozstrzygnąć przetarg na remont ul. Strzegomskiej w Wałbrzychu. Umowa z wykonawcą, GM ROADS Polska z Żarowa, została już podpisana. Inwestycja będzie realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” i obejmuje dwa odcinki : na terenie Walimia i  Wałbrzycha, łącznie ok. 3,21 km. Droga zostanie poszerzona, zbudowane zostaną chodniki i ścieżka rowerowa. Powstanie nowa kanalizacja deszczowa i oświetlenie uliczne. Koszt robót to prawie 14 mln zł, z czego ponad 11 mln zł to dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego.
– Rozpoczynamy kolejną dużą inwestycję drogową. W tym roku powinniśmy zakończyć remont odcinka drogi na terenie gminy Walim – zapowiada prezydent Roman Szełemej.
Ulica Strzegomska stanowi jeden z głównych szlaków komunikacyjny dla samochodów dostawczych na teren Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
(RED)
 
wiadukt sikorskiego
 
 
 
 
 
 
Do remontowanych już dróg w Wałbrzychu dołączy ul. Strzegomska.

REKLAMA

Click Here