Rewanż Polonii

Piłkarze Polonii Bytom pomścili sobotnią porażkę koszykarzy swojego klubu z Górnikiem w Wałbrzychu. W ostatnim meczu 28 kolejki rozgrywek w grupie zachodniej II ligi piłki nożnej, bytomianie pokonali wałbrzyszan na własnym boisku 2:1.

Górnik rozpoczął mecz w Bytomiu w składzie: Jaroszewski – D. Michalak, Wepa, Wojtarowicz, Rytko (63 Moszyk), Szuba (76 Surmaj), Oświęcimka (76 Zinke), Sawicki, Radziemski, Folc, Bartkowiak. Gospodarze szybko uzyskali optyczną przewagę, ale prowadzenie objęli w 18 min. po rzucie karnym, wykorzystanym przez Jacka Broniewicza. Po stracie gola wałbrzyszanie ruszyli do odrabiania strat, ale do przerwy szanse na wyrównanie zmarnowali m.in. Tomasz Wepa, Dariusz Michalak i Michał Bartkowiak. W końcu, po zmianie stron, padł wyrównujący gol. I tym razem zmiana wyniku nastąpiła po rzucie karnym, którego pewnym egzekutorem w 54 min. okazał się Marcin Folc. Radość podopiecznych trenera Macieja Jaworskiego nie trwała jednak długo, bo w 71 min. atak Polonii celnym strzałem do siatki zakończył Dawid Cempa. I choć do końcowego gwizdka pozostało jeszcze ok. 20 min., to naszym piłkarzom nie udało się po raz drugi wyrównać stanu rywalizacji i trzy punkty zostały w Bytomiu. Tym samym Górnik nie zdołał wykorzystać potknięcia Bytovii, a na domiar złego przewaga biało – niebieskich nad strefą spadkową zmalała do zaledwie 5 punktów.
W najbliższą sobotę (10 maja, godz. 17:00) Górnik będzie podejmował MKS Kluczbork i nasz zespół musi zdobyć punkty. Przypomnijmy, że ostatni mecz wałbrzyszanie wygrali… 22 marca (1:0 z Jarotą).