https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Polały się szampany

SONY DSC
Porażka z AZS UMCS Lublin 74:78 nie odebrała koszykarzom Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych radości z awansu do II ligi. Wraz z biało – niebieskimi, awans z finałowego turnieju w Wałbrzychu świętowały zespoły Sorbos-MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl i Polonii Bytom, których konfrontacja zakończyła się wygraną przemyślan 73:72.
 
Losy awansu rozstrzygnęły się już po dwóch dniach rywalizacji w turnieju w hali Aqua-Zdrój w Wałbrzychu, ponieważ promocję do II ligi uzyskiwały aż 3 z 4 zespołów. Zwycięstwa Górnika nad Polonią oraz Gimbaskets nad AZS-em sprawiły, że lublinianie – bez względu na wynik niedzielnej konfrontacji z wałbrzyszanami – pozbawieni zostali szans na awans. Mimo to akademicy do końca walczyli o honorowe zwycięstwo i cel osiągnęli, pokonując Górnika 78:74 (17:22, 21:19, 19:20, 21:13). Wałbrzyszanie w ostatnim spotkaniu turnieju zagrali bez należytej koncentracji, przez co w kilka minut trwonili budowaną wcześniej przewagę.
– Ciążyła na nas wielka presja, a od półfinałów nie było już na naszej drodze słabych przeciwników. Dlatego wielkie znaczenie miało dla nas każde zwycięstwo, które przybliżało nas do awansu. I ogromnie cieszymy się, że udało się nam ten awans wywalczyć, zwłaszcza przed własną publicznością. Może tego nie było widać, ale to był dla nas bardzo trudny sezon, gdyż wszyscy mieliśmy w pamięci to co wydarzyło się w poprzednich rozgrywkach. Na szczęście teraz, z uśmiecham na ustach, możemy powiedzieć: witaj II ligo! – powiedział po ostatnim spotkaniu Rafał Glapiński, kapitan Górnika i najlepszy gracz turnieju finałowego.
– Cieszę się, że mogłem pomóc mojemu klubowi w tak ważnym momencie. Dla mnie jest to też ważny moment w życiu, bo – z powodu choroby – przez rok nie grałem i nie trenowałem. A teraz, dzięki Wałbrzychowi, mogę odbudowywać swoją formę i mam nadzieję, że będzie coraz lepiej, a ja będę mógł pomóc jeszcze więcej – dodał środkowy Górnika Piotr Niedźwiecki, który w poprzednim sezonie grał w ekstraklasie w Kotwicy Kołobrzeg.
– Ten sezon był taki, jak sobie zaplanowałem. Dziękuję zawodnikom, kibicom i władzom miasta, że to się udało. Jestem przekonany, że powoli wrócimy także szczebel wyżej – podsumował Arkadiusz Chlebda, trener Górnika.
 
SONY DSC
 
Wyniki turnieju:
Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych – Interbud AZS UMCS Lublin 74:78
Sorbos-MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl – Polonia Bytom 73:72.
Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych – Polonia Bytom 67:55
Interbud AZS UMCS Lublin – Sorbos-MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 70:80.
Górnik Trans.eu Invest-Park Wałbrzych – Sorbos-MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 57:48
Polonia Bytom – Interbud AZS UMCS Lublin 69:63
 
Tabela
1. Górnik Wałbrzych                 5          198:181
2. Gimbaskets Przemyśl            5          201:199
3. Polonia Bytom                      4          196:203
4. AZS UMCS Lublin               2          211:223
(RAD)

REKLAMA

Click Here