https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Na rower z Olimpijczykiem zaprasza Radosław Romanik

Romanik 3– Wiosenna aura sprzyja aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, więc sezon czas zacząć! – zachęca Radosław Romanik, jeden z najlepszych polskich kolarzy szosowych, wychowanek Górnika Wałbrzych, który od ponad roku prowadzi sklep i serwis rowerowy Olimpijczyk przy ul. Mickiewicza 3 b w centrum Wałbrzycha.
 
Radosław Romanik to jedna z najciekawszych postaci świata sportu w regionie wałbrzyskim. W swojej długiej i bogatej w sukcesy karierze był mistrzem Polski w wyścigu ze startu wspólnego, sześciokrotnym zwycięzcą Bałtyk – Karkonosze Tour, triumfował w Wyścigu Dookoła Słowacji, Małopolskim Wyścigu Górskim, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków oraz Szlakiem Walk Majora Hubala. Zdobył również Puchar Uzdrowisk Karpackich i wygrał Pro Ligę. Dziewięć razy startował w Wyścigu Pokoju – najlepszą, trzecią lokatę wywalczył w 2001 roku, jednocześnie wygrywając klasyfikację górską. W Giro d’Italia, jadąc w barwach ekipy CCC Polsat, zajął 33 miejsce w klasyfikacji końcowej. Startował także w mistrzostwach świata w 1995 i 1999 r. oraz w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach w 2004 r.
W zeszłym roku Radosław Romanik, mając 45 lat i będąc najstarszym czynnym kolarzem polskiej elity, zakończył karierę. Ale szybko okazało się że bardzo brakuje mu kontaktu z życiem kolarskim… Dlatego postanowił wykorzystać swoje wieloletnie doświadczenie i otworzyć sklep ze sprzętem kolarskim. I od kwietnia zeszłego roku popularny „Dziadek” prowadzi swój sklep ze sprzętem kolarskim. Sklep Radosława Romanika nazywa się „OLIMPIJCZYK”, co nawiązuje do jego uczestnictwa w Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, i znajduje się w centrum Wałbrzycha przy ul. Mickiewicza 3b.
– Oferujemy naszym klientom szeroki wachlarz najwyższej jakości artykułów branży rowerowej: markowe rowery, osprzęt, akcesoria, narzędzia i odzież. W naszym sklepie mamy również duży wybór bezpiecznych rowerów dziecięcych – wylicza Radosław Romanik.
Oprócz zakupu wysokiej klasy sprzętu sportowego, Radosław Romanik oferuje profesjonalne doradztwo i serwis oraz rzetelną obsługę zarówno początkujących, amatorów jak i wyczynowców.
– Zapraszam do sklepu rowerowego „OLIMPIJCZYK” przy ul. Mickiewicza 3b. Dołożymy wszelkich starań, aby zakupy u nas były satysfakcjonujące – podkreśla nas olimpijczyk z Aten.
(TP)

REKLAMA