https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Atrakcje na Dzikowcu

wieza na dzikowcuPodczas zaplanowanego na 1 maja 2014 r. Rodzinnego Pikniku pod Dzikowcem w Boguszowie Gorcach zostanie otwarta wieża widokowa na górze Dzikowiec oraz restauracja w budynku obsługi ruchu turystycznego.
 
– Ponad pół miliona wyniosło unijne wsparcie inwestycji „Budowa wieży widokowej na górze Dzikowiec” – zaznacza Waldemar Kujawa, burmistrz Boguszowa Gorc. – Wieża wykonana została z drewna sosnowego, całkowita wysokość obiektu wynosi 20 m, natomiast na 16 m usytuowana jest platforma widokowa. Oprócz funkcji turystycznych obiekt stanowi również element monitoringu pożarowego Nadleśnictwa Wałbrzych.
Wstęp na wieżę jest bezpłatny, a widok z niej zapiera dech w piersiach.
– Zapraszam również na otwarcie nowo powstałej restauracji w budynku obsługi ruchu turystycznego pod Dzikowcem. W budynku mieści się także dyżurka dla ratowników GOPR-u, sanitariaty i pomieszczenia administracyjne. Na pierwszym piętrze jest restauracja z tarasem, do której można wejść prosto ze stoku, aby zjeść coś pysznego i pożywnego. Na ostatniej kondygnacji będą 3 pokoje gościnne i apartament, miejsca gdzie każdy będzie mógł wypocząć i nabrać siły na kolejne sportowe wyzwania – dodaje Waldemar Kujawa.
Kompleks sportowy na górze Dzikowiec to nie tylko kolej kanapowa i wieża. Gmina Boguszów Gorce zainwestowała w zagospodarowanie terenu. Zostały zbudowane drogi dojazdowe, miejsca parkingowe oraz niezbędne do tego oświetlenie drogowe. Władze miasta nie zapomniały także o placu zabaw dla naszych najmłodszych gości. Na te inwestycje gmina także pozyskała wsparcie m.in. z Unii Europejskiej.
– Dzięki tym przedsięwzięciom możemy gościć miłośników sportu i turystyki przez cały rok, bo do ich dyspozycji mamy wyciągi, narciarskie trasy zjazdowe i biegowe, a także trasy rowerowe i turystyczne – wylicza burmistrz Boguszowa Gorc.
(RED)
 
Czytaj więcej w Tygodniku DB 2010 nr 16 (191) z 24.04.2014

REKLAMA

Click Here