https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Najlepsi w zawodzie

ambasadorzy z energetykaW Zespole Szkół Politechnicznych „Energetyk” w Wałbrzychu w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego na Dolnym Śląsku II” odbyły się cztery etapy regionalne konkursu „Najlepsi uczniowie w zawodzie”. Do jednej z najbardziej renomowanych wałbrzyskich placówek zjechali się najzdolniejsi informatycy, teleinformatycy, elektrycy i elektronicy. Gospodarze okazali się mało gościnni, zwyciężając w trzech konkursach, a w czwartym zajmując 2 miejsce.
 
– Uczniowie rywalizowali ze sobą, rozwiązując wcześniej przygotowane zadania praktyczne. Konkurs ten miał na celu wyłonić reprezentację subregionu wałbrzyskiego na finały, które odbędą się w pierwszych dniach kwietnia bieżącego roku. Uczniowie wałbrzyskiego „Energetyka” znów okazali się najlepszymi w regionie, gdyż trzy zespoły zajęły pierwsze miejsca. Region wałbrzyski będzie reprezentowany przez teleinformatyków: Pawła Redmana, Mateusza Pietrasa, Bartosza Śmigielskiego, elektryków: Marka Góralczyka, Artura Kulę i Przemysława Wojtczaka oraz elektroników: Kamila Grzybka, Mateusza Waca i Dawida Pucia. W tym doborowym gronie zabrakło informatyków w osobach: Piotra Jaroszewskiego, Kacpra Obrzuta, Jakuba Niewiadomskiego, których nieznacznie wyprzedzili rówieśnicy z Dzierżoniowa – różnicą jednego punktu – i zajęli drugie miejsce w gronie 14 drużyn, które zgłosiły się do rywalizacji – relacjonuje Roman Głód, dyrektor „Energetyka”.
Tak dobre wyniki uczniów i świetna organizacja konkursu spowodowały, że organizatorzy – Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli – powierzyli przeprowadzenie finałów wojewódzkich Zespołowi Szkół Politechnicznych w dwóch zawodach: technik informatyk oraz technik teleinformatyk. W pierwszych dniach kwietnia Wałbrzych będzie gościł elitę techników z naszego województwa.
(RED)

REKLAMA

REKLAMA

Archiwalne posty