https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Mieszkania do wzięcia

budoiwa mieszkan JPIIMożna już pobierać wnioski o przyznanie nowego mieszkania komunalnego w Wałbrzychu. Są one dostępne na stronie www.nasznowydom.walbrzych.eu oraz w biurze obsługi klienta wałbrzyskiego urzędu na ul. Sienkiewicza. Termin składania wniosków upływa z końcem kwietnia tego roku.
 
W nowym budynku przy ul. Staszica na Nowym Mieście do dyspozycji wałbrzyszan będzie 19 mieszkań o powierzchni do 65 metrów kwadratowych. Na Białym Kamieniu, przy ul. Wiejskiej powstanie 19 mieszkań wskutek przebudowy obiektu po byłej Szkole Podstawowej nr 2. Kolejnych 51 w położonych po sąsiedzku trzech nowych budynkach. Powierzchnia lokali zamknie się w granicach 40 – 55 metrów kwadratowych. Najwięcej, bo aż 4 budynki zostaną zbudowane na Podzamczu przy ul. Jana Pawła II, gdzie znajdzie się 120 mieszkań o powierzchni 40 – 50 metrów kwadratowych.
Zasady i kryteria przyznawania mieszkań określi uchwała Rady Miejskiej Wałbrzycha. Z kolei zarządzenie prezydenta Wałbrzycha określa sposób realizacji wniosków o przydział mieszkań. Wiadomo już dziś, że na korzystną punktację mogą liczyć młodzi wałbrzyszanie wychowujący dzieci, osoby starsze od lat zamieszkałe w Wałbrzychu, a także niepełnosprawni. Wszystkie osoby starające się o nowe mieszkanie nie mogą mieć zaległości czynszowych.
Pozytywną lub negatywną kwalifikacją wniosków będzie się zajmować Społeczna Komisja Mieszkaniowa, wyłoniona z różnych środowisk miasta. W jej skład weszli: Dorota Staniszewska – Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych; Józef Sakowicz – Wałbrzyska Rada ds. Seniorów; Jolanta Szewczyk – radca prawny; Teresa Ziegler – Gminna Rada Pożytku Publicznego; Jolanta Pabisz – Biuro Lokalowe; Krzysztof Kalinowski – Biuro Lokalowe; Wacław Skotnicki – Miejski Zarząd Budynków.
Więcej informacji na temat nowych mieszkań i zasad ich przydziału można znaleźć na stronie internetowej www.nasznowydom.walbrzych.eu.
(RED)
 

REKLAMA

Click Here