https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Najstarszy Polak?

bogusław maculewicz 108 latBolesław Maculewicz, wieloletni mieszkaniec Szczawna-Zdroju, 2 lutego obchodził swoje 108 urodziny! Dostojny jubilat prawdopodobnie jest najstarszym Polakiem, a jego śladem podąża Pani Janina Molak z Jedliny – Zdroju, która 3 dni później świętowała setne urodziny.
 
Bolesław Maculewicz urodził się na Wileńszczyźnie, służył w IV Pułku Ułanów i został deportowany po II wojnie światowej. Jego los był podobny jak innych kresowiaków, z zesłania powrócił do Polski dopiero w 1956 r. i zamieszkał w Szczawnie-Zdroju. Obecnie mieszka z córką Stanisławą, otoczony troskliwą opieką i wsparciem. Według dostępnych informacji, Pan Bolesław jest prawdopodobnie najstarszym mężczyzną w Polsce. Niezmiennie od setnych urodzin, co roku Bolesława Maculewicza odwiedzają władze Szczawna -Zdroju: burmistrz Tadeusz Wlaźlak i zastępca Urszula Burek, przekazując życzenia, kwiaty i praktyczny upominek oraz wyrażając szacunek dla drogi życiowej dostojnego jubilata. W tym roku gratulacje panu Bolesławowi przekazały również władze naszego państwa – prezydent RP Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk oraz wojewoda dolnośląski Aleksander Marek Skorupa.
Z kolei 5 lutego Janina Molak z Jedliny – Zdroju obchodziła setną rocznicę urodzin. Z tej okazji dostojnej jubilatce wizytę złożyli: ks. Prałat Ryszard Uryga, burmistrz Miasta, sekretarz miasta oraz zaproszeni goście. Przedstawiciele samorządu złożyli pani Janinie serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia i nieustającej pogody ducha. Jubilatka otrzymała kwiaty, książkę o Jedlinie oraz drobne upominki, w tym znaczek pin, który dumnie zaprezentowała. Gratulacje przesłali także premier oraz wojewoda. Podczas spotkania nie zabrakło ulubionego tortu, toastów, a także dedykowanych pieśni. Pani Janina mieszka w Jedlinie-Zdroju od 1947 r. Jest wdową, ma czworo synów i jedną córkę. Doczekała się także 8 wnucząt i 12 prawnucząt. Całe życie była czynna zawodowo. Pani Janina cieszy się dobrym zdrowiem.
(RED)

REKLAMA

Click Here