Tygodnik DB2010

III Festiwal Małych Prapremier

W dniach 17-22 września na deskach wałbrzyskiego Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zobaczymy spektakle z Warszawy, Białegostoku, Wrocławia, Rzeszowa, Torunia, Łodzi, Szczecina i Poznania. Tegoroczna edycja Festiwalu małych Prapremier to aż 14 spektakli, 14 działań warsztatowych, 3 czytania performatywne, koncert i wykład.

 

– III Festiwal Małych Prapremier to jedyny na teatralnej mapie Polski festiwal, prezentujący wyłącznie prapremierowe spektakle teatrów dla dzieci i młodzieży. Głównym założeniem Festiwalu jest otwarcie się na młodego widza oraz integracja z nim poprzez prezentację spektakli, uczestnictwo w czytaniach nowej dramaturgii oraz warsztatach teatralnych prowadzonych przez pedagogów teatru. Ważnym elementem Festiwalu będą pospektaklowe dyskusje panelowe z udziałem twórców i publiczności, które mają w znaczny sposób przyczynić się do integracji środowiska teatralnego z widzami, pobudzać do interesujących poszukiwań repertuarowych oraz innowacyjnych rozwiązań inscenizacyjnych.

III FmP dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017 oraz Gminy Wałbrzych. Bilety na spektakle kosztują 14 zł, a na

warsztaty wstęp jest wolny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wejściówki do odbioru w Biurze Organizacji Widowni, tel.  74 666 73 40 – podkreślają organizatorzy.

Więcej na https://www.teatrlalek.walbrzych.pl.

(RED)

FmP_2017

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej