Tygodnik DB2010

Zainwestują w zamek Cisy

 

Gmina Stare Bogaczowice nawiązała współpracę z Nadleśnictwem Wałbrzych, a jej owocem będzie zwiększenie dostępności dla turystów ruin zamku Cisy koło Cieszowa.

 

Gmina Stare Bogaczowice zdobyła środki na budowę drogi asfaltowej do zamku, która powstanie do końca października. Z kolei nadleśnictwo Wałbrzych utwardzi teren pod parking oraz postawi wiatę turystyczną. Poprawione zostaną także szlaki turystyczne wiodące do średniowiecznych ruin, powstanie most na rzece Czyżynka oraz usunięte zostaną niektóre drzewa, które zagrażają konstrukcji budowli. Wszystkie prace mają zakończy się do końca tego roku.

Przypomnijmy, że od początku lipca prowadzone są badania archeologiczne na północnym podzamczu, przy obwodzie obronnym oraz u podnóża zamku, gdzie odsłonięta została średniowieczna pochylnia, którą mogła być dostarczana na zamek woda w beczkach z pobliskiego ujęcia. Prowadzone przez studentów Uniwersytetu Wrocławskiego badania naukowe, pod kierunkiem dr. Artura Boguszewicza, mają charakter rozpoznawczy w celu sprecyzowania strategii dalszych prac archeologiczno-architektonicznych i konserwacji muru zamku w porozumieniu z Gminą Stare Bogaczowice, Nadleśnictwem Wałbrzych i Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków.

(RED)

 most na cisy

Tags: , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej