Tygodnik DB2010

Drzewko naszego dziecka

 

Po raz drugi w Szczawnie-Zdroju przeprowadzono akcję „Drzewko naszego dziecka”. 15 kasztanowców zostało posadzonych w Alei Spacerowej i ul. Wojska Polskiego.

 

Rodzice dzieci, którzy zgłosili chęć przystąpienia do akcji organizowanej przez gminę, dokonali symbolicznego posadzenia drzewa swojego dziecka. Przy drzewie umieszczone zostały granitowe tabliczki okolicznościowe.

– To piękny symboliczny gest i wyjątkowa pamiątka, dzięki której rodzice widzieć będą jak drzewo rośnie wraz z dzieckiem i zawsze na spacerze po Alei Spacerowej wspominać będą o narodzinach swej pociechy – podkreślają organizatorzy akcji, w której uczestniczył – obok rodziców, dzieci, rodzin i znajomych – burmistrz miasta Marek Fedoruk. Rodzice wraz z dziećmi zostali uwiecznieni na zdjęciu, a następnie otrzymali certyfikaty potwierdzające dokonanie nasadzenia drzewa swojego dziecka, a dzieci otrzymały misie.

Akcja przyniosła korzyści nie tylko rodzicom i dzieciom, które mają pamiątkę na całe życie, ale i dla miasta, które zyskało nowe nasadzenia i więcej zieleni. Akcja w całości została sfinansowana przez gminę i na pewno będzie powtórzona z okazji kolejnego Dnia Dziecka.

(AK)

Drzewko naszego dziecka 2017

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej