Tygodnik DB2010

To nic nie kosztuje

Co raz mniej czasu pozostało na złożenie w urzędzie skarbowym rocznego zeznania podatkowego. Jak zawsze, większość z tym obowiązkiem zwleka do ostatniej chwili. – Prosimy pamiętać o przekazaniu 1 procenta podatku osobom potrzebującym takiego wsparcia i organizacjom pozarządowym – apelują ich przedstawiciele.

 1 procent logo 3

 

 

 

 

Samorządowcy z gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej apelują, by w deklaracjach wpisywać adres zamieszkania, by pieniądze pozostały w naszych gminach.

– Z tych pieniędzy prowadzimy między innymi inwestycje, które poprawiają komfort życia – mówią zgodnie włodarze gmin, dla których ważny jest każdy grosz.

Z kolei przedstawiciele organizacji samorządowych przypominają o przekazaniu 1 procenta podatku na rzecz osób potrzebujących oraz instytucji pożytku publicznego.

– Każdy z nas musi zapłacić podatek, ale jego część można przekazać organizacjom pozarządowym. Przekażcie nam ten 1 %! Znacie nas, bo widzicie naszą codzienną pracę. Jesteśmy blisko Was i Waszych spraw, dzięki czemu możemy być przydatni każdemu mieszkańcowi naszego miasta i powiatu. Rozliczamy się rokrocznie z każdego otrzymanego grosza i zawsze można sprawdzić, na co zostały wydane Wasze pieniądze – zapewniają przedstawiciele instytucji działających w tak zwanym trzecim sektorze.

Organizacje pożytku publicznego z Aglomeracji Wałbrzyskiej między innymi opiekują się dziećmi niepełnosprawnymi, propagują i wspierają twórczość kulturalną, dbają o interesy konsumentów, prowadzą domy dziecka, uczą tańczyć i śpiewać, organizują wyprawy do ciekawych zakątków dla tych, których nie stać na takie wojaże. A to tylko niektóre z dziedzin, jakimi się zajmują. Każdy może im pomóc, przekazując 1 procent podatku. Bez tych stowarzyszeń, związków, towarzystw i fundacji, wiele osób pozostawałoby bez żadnego wsparcia, marnowałby się talenty, młodzież i starsi mieliby mocno ograniczone możliwości pożytecznego spędzania wolnego czasu. Na szczęście są kluby sportowe, piłkarskie, sztuk walki, kolarskie, górski i jaskiniowy, które – oprócz treningów z różnych dyscyplin – uczą wytrwałości, szlachetnej rywalizacji, aktywnego trybu życia. Co poczęłyby rodziny nieuleczalnie chorych ludzi, gdyby nie Polskie Towarzystwo Opieki Paliatywnej i prowadzone przez nie hospicjum stacjonarne w Wałbrzychu? Dokąd poszliby rodzice okrutnie potraktowanych przez los chorych dzieci, gdyby nie Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej? Wszystkie te organizacje, funkcjonujące głównie dzięki niezmordowanym zapaleńcom, nie liczącym godzin spędzanych na pracy, czekają też na wsparcie podatników, odprowadzających obowiązkowe kwoty do urzędu skarbowego. Wielkim wsparciem dla nich są właśnie odpisy w wysokości 1 procenta podatku, przekazywane organizacjom pożytku publicznego, według wskazań indywidualnych osób.

Spis wszystkich organizacji, wraz z numerami KRS, można znaleźć na stronach internetowych.

(RED)

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej