Tygodnik DB2010

Nieoczekiwana zmiana miejsc?

Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu – inspektor Andrzeja Baszturę – 25 lutego 2017 r. zakończył służbę i przeszedł na emeryturę. Jego następcą został młodszy inspektor Maciej Januszkiewicz. Oficer prasowy wałbrzyskiej komendy nie odpowiedział na pytanie o przyczynę odejścia na emeryturę 49-letniego oficera.

 

Nieoficjalną informację o odejściu na emeryturę komendanta Andrzeja Basztury otrzymaliśmy w połowie lutego tego roku. 15 lutego zapytaliśmy – za pośrednictwem poczty elektronicznej – oficera prasowego wałbrzyskiej policji: czy potwierdza decyzję komendanta o przejściu na emeryturę? Jeśli tak, to jakie są tego powody i kiedy to nastąpi? Bo MSWiA zwalnia tylko tych policjantów, którzy byli wcześniej w MO, a komendant Basztura nie był. Czy więc jest to być może przejaw jego solidarności ze zwalnianymi funkcjonariuszami? A może ma to związek z licznymi sprawami naruszeń prawa przez wałbrzyskich funkcjonariuszy?

Dzień później otrzymaliśmy odpowiedź:

– Informuję, że Pan Komendant wałbrzyskiej komendy w dniu dzisiejszym jest funkcjonariuszem. Jak odejdzie na emeryturę to Państwa o tym poinformujemy – napisała podkomisarz Joanna Żygłowicz.

Tymczasem tydzień później – 23 lutego 2017 r. w wałbrzyskiej komendzie odbyła się uroczystość, w trakcie której wałbrzyscy policjanci – z udziałem zastępcy Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu insp. Piotra Leciejewskiego – pożegnali odchodzącego na emeryturę insp. Andrzeja Baszturę oraz powitali mł. insp. Macieja Januszkiewicza, któremu Komendant Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Arkadiusz Golanowski z dniem 25 lutego 2017 roku powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu.

27 lutego 2017 r. wysłaliśmy do podkomisarz Joanny Żygłowicz kolejny e-mail z prośbą o podanie informacji na temat przyczyn odejścia insp. Andrzeja Basztury na emeryturę, ale do chwili zamknięcia tego wydania Tygodnika DB 2010 nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Za to w relacji z uroczystości pożegnania odchodzącego komendanta czytamy:

– W czasie przemówień okolicznościowych nie zabrakło ciepłych słów i życzeń. Bardzo pozytywnie podsumowano 4-letnią współpracę z wałbrzyską Policją Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu insp. Andrzeja Basztury. Wyraźnie podkreślono wysokiej miary zawodowe myślenie, zaangażowanie i konsekwencję, z jaką insp. Andrzej Basztura realizował podjęte zobowiązania i zamierzenia. Przekazano słowa serdecznych podziękowań za wspólną pracę, za wysiłek podejmowany dla dobra i bezpieczeństwa obywateli. Insp. Andrzej Basztura nie krył wzruszenia żegnając się ze sztandarem Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu – relacjonuje oficer prasowy wałbrzyskiej komendy.

Kim jest nowy Komendant Miejski Policji w Wałbrzychu?

– Nowy przełożony wałbrzyskich policjantów mł. insp. Maciej Januszkiewicz służbę w policji rozpoczął w 1991 roku. Po wstąpieniu do służby zajmował różne stanowiska służbowe w pionie kryminalnym i prewencji Komendy Miejskiej Policji w Legnicy. Od października 2004 roku piastował stanowisko Zastępcy Komendanta Komisariatu I Policji w Legnicy. Od czerwca 2008 roku został Komendantem Komisariatu Policji w Chojnowie. Następnie w sierpniu 2011 roku został powołany na Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Legnicy, a po roku na jego I-go Zastępcę. Wieloletnie doświadczenie poparte szeroką wiedzą zaowocowały, iż w dniu 25 lutego 2017 roku rozkazem personalnym Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu powierzył obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu mł. insp. Maciejowi Januszkiewiczowi – wyjaśnia podkomisarz Joanna Żygłowicz.

Robert Radczak

zmiana komendanta kmp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mł. insp. Maciej Januszkiewicz (pierwszy z lewej) zastąpił odchodzącego na emeryturę Andrzeja Baszturę (pierwszy z prawej). Fot. KMP Wałbrzych.

Tags: , , , , , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej