https://db2010.pl Tygodnik DB2010 GAZETA AGLOMERACJI WAŁBRZYSKIEJ

Postawa bez wad

W Mieroszowie zakończył się projekt, który miał na celu wykrycie u dzieci i młodzieży wad postawy oraz stóp, które przyczyniają się do wielu schorzeń w późniejszym wieku oraz uświadomienie rodzicom jak ważna jest profilaktyka oraz badania.
postawa bez wad
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
W sali im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowskim Centrum Kultury odbyło się podsumowanie autorskiego programu zainicjowanego przez mieszkańca Gminy Mieroszów Pawła Grzeszczaka z udziałem wykwalifikowanego fizjoterapeuty Pawła Piskorskiego. Na spotkanie przybyło wielu rodziców wraz z dziećmi, którzy czynnie włączyli się w pokaz ćwiczeń. Paweł Piskorski zaprezentował szereg propozycji, aby każdy mógł samodzielnie ćwiczyć w domu. Widać było duże zainteresowanie, zaangażowanie oraz zaciekawienie ze strony dorosłych oraz dzieci. Na spotkaniu obecna była również Katarzyna Ciostek – dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, która chce włączyć się w akcję i wspomóc przeprowadzenie zajęć korekcyjnych dla dzieci. U większości badanych wykryto mniejsze lub większe nieprawidłowości w postawie. Wczesne wykrycie i odpowiednia rehabilitacja na pewno przyniosą pożądane efekty. Pomysłodawcy planują przeprowadzenie ponownych badań po 3 miesiącach ćwiczeń.
Każdy rodzic miał możliwość zapisania swojego dziecka na zajęcia. Za symboliczną opłatą od marca zajęcia z gimnastyki korekcyjnej będą odbywały się w sali sportowej przy ulicy Sportowej 4 w Mieroszowie.
(RED)

REKLAMA

Kliknij tutaj