Tygodnik DB2010

Kiedy codzienna depilacja staje się koszmarem…

Walbrzych WOSK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powszechne już dzisiaj zabiegi depilacji wykonywane są z różnych względów, od estetycznych po wskazania medyczne. Zabiegi fototerapii światłem IPL wykonywane w salonie DepilConcept są trwałe, bezbolesne i bezpieczne. Jakie są wskazania do zabiegów IPL?

Podstawowym wskazaniem jest permanentne wrastanie włosków, szczególnie po depilacji woskiem lub depilatorem. Efektem usuwania włosków na własną rękę są podrażnienia i rany w miejscu włosa, doprowadzające do powstania nieestetycznych strupków i blizn.

Podobnym problemem po depilacji są podrażnienia skóry, krostki, a także zapalenie mieszków włosowych, objawiające się zaczerwienieniem skóry oraz stanem ropnym. Pojawia się ono zarówno przy mocnych, grubych, ciemnych włoskach, jak i w przypadku słabszych i jaśniejszych. Jest to również prawdziwa zmora panów, którzy odczuwają tego typu dolegliwości przy codziennym goleniu.

Fotodepilacja jest idealnym rozwiązaniem tej sytuacji. Klienci już po pierwszych zabiegach zauważają ogromną różnicę na swojej skórze, która staje się zdrowa, gładka i bez podrażnień. Włoski odrastają wolniej, są słabsze i stopniowo wypadają.

Wskazaniem do zabiegu trwałej depilacji jest również niska skuteczność innych zabiegów. Być może jesteś właśnie osobą, która cierpi z powodu szybkiego odrastania niechcianych włosków. Jak często golisz włosy maszynką? Ile czasu na to poświęcasz? Jest to bardzo uciążliwy problem, mogący wpływać nawet na stan psychiczny i samopoczucie. Codzienna walka z naturą bywa frustrującą, syzyfową pracą. Fotodepilacja stanowi ogromną ulgę.

Kolejnym wskazaniem do zabiegów IPL jest niski próg bólu, który czyni z tradycyjnej depilacji  tortury. Klienci po zabiegu fotodepilacji są zaskoczeni komfortem odczuwania. Wiele osób posiada również tendencję do pękających naczynek, co wyklucza część dostępnych metod depilacji, pozostawiając wybór tych najmniej skutecznych. Fotodepilacja nie tylko pozwala na uzyskanie trwałych efektów, ale daje również możliwość zmniejszenia już powstałych zmian naczyniowych, czyli popularnych pajączków.

Metoda IPL jest skuteczna nawet w przypadku włosków pojawiających się w efekcie zaburzeń hormonalnych. Szczególnie u kobiet włoski pojawiające się w zupełnie nieoczekiwanych miejscach (przede wszystkim na twarzy) stanowią przykry problem. Dzieje się tak np. w trakcie lub po ciąży lub w wieku menopauzalnym.

DepilConcept Wałbrzych, ul. Mazowiecka 3 (OK Centrum, poziom 2)
Tel. 797 797 890
mazowiecka3@depilconcept.pl
www.depilconcept.pl

Tags: ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej