Tygodnik DB2010

Kwiaty na ul. Ayrtona Senny

Ciekawe zjawisko przyrodnicze obserwuje się od pewnego czasu na ul. Ayrtona Senny w wałbrzyskiej dzielnicy Rusinowa. Spod asfaltu przebiły się czerwone tulipany i białe narcyzy.

 

Pomysłodawcą patronatu nad ulicą (zostanie ona oficjalnie oddana do użytku 12 września) wybitnego, zmarłego przedwcześnie kierowcy Formuły 1, jest Jerzy Mazur, były kierowca wyścigowy i rajdowy, który jako pierwszy z Polaków, w 1988 r. na ciężarówce Star 266, zameldował się na mecie Rajdu Paryż-Dakar. 15 lat temu zorganizował tu Muzeum Górnictwa i Sportów Motorowych.

–  Gdy 20 lat temu nabyłem ten pokopalniany grunt, wysypałem dla jego utwardzenia kilkadziesiąt ton kamieni. Później położyłem  grubą warstwę betonu, a wreszcie wylałem asfalt. A kwiaty przebiły się mimo tych przeszkód, dowodząc siły natury i jej woli życia – powiedział wałbrzyski kierowca.

Tak się złożyło, że kwiaty ujrzały tu świat 5 lat temu, w 16. rocznicę śmierci Brazylijczyka. Teraz wyrosły po raz kolejny na 21. rocznicę. Trzykrotny mistrz świata, po wypadku podczas Grand Prix San Marino na torze Imola, zmarł w 1994 r. w wieku 34 lat w szpitalu w Bolonii.

Andrzej Basiński

 Senna 1

Tulipany i narcyzy przebiły beton i asfalt

Tags: , ,

Sorry, the comment form is closed at this time.

Tygodnik DB 2010 – Gazeta Aglomeracji Wałbrzyskiej